Arthur Schopenhauer “Wszystko, co doskonałe, dojrzewa powoli.”

Hannibal “Albo odnajdziemy drogę, albo ją zbudujemy.”

Damy radę!

Redaktor admin on 12 Kwiecień, 2020 dostępny w Blog. Możesz śledzić odpowiedzi do tego wpisu poprzez RSS 2.0. Nie ma możliwości pozostawienia komentarza.

Damy radę!

Daliśmy sobie ostatnio radę z ebolą, poradzimy sobie też i z koronawirusem. Unia Europejska i USA, ale także takie organizacje, jak UNICEF oraz wspaniali lekarze, między innymi z organizacji Lekarze bez granic (Doctors Without Borders), uratowali ostatnio przed epidemią wirusa eboli Afrykę, gdyż zatrzymano ją w granicach takich państw jak Gwinea, Liberia, Sierra Leone, Mali, Nigeria, czy Senegal, a może i cały świat, bo dotarła ona wtedy już do Hiszpanii, Stanów Zjednoczonych, Wielkiej Brytanii i Włoch.

Parlament Europejski kontrolował działania Komisji Europejskiej oraz innych instytucji Unii oraz prawidłowość wydawania środków publicznych przez ich beneficjentów. Epidemię zgaszono zanim się rozlała po świecie. Dziesiątki tysięcy osób jednak zachorowało, jedna trzecia zmarła. W niektórych afrykańskich wioskach nawet do 90% ludności… Owszem, są nawroty, ale jest już doświadczenie z zastosowanych skutecznie metod walki, jest i szczepionka. Jest więc łatwiej.

Doświadczenie jest najważniejsze. Nie wolno bowiem popełniać wcześniejszych błędów. Przeszłość uczy, że świat w zakresie zdrowia publicznego musi być solidarny i współdziałać w skali międzynarodowej. Ale i to za mało. Musimy być też dobrze przygotowani na przyszłość, a nie działać z chwili na chwilę! Jak niekiedy teraz…

Adam Szejnfeld

Senator RP

#koronawirus #koronawiruswpolsce #zostańwdomu, #zostańciewdomu #KoronawirusWPolsce #ebola #Afryka #AfrykaZachodnia #ParlamentEuropejski #EPP #EPL #UniaEuropejska #Senat

Brak możliwości dodania komentarza

Zaloguj się / Realizacja - Medianet (info@medianetinteractive.pl)