Arthur Schopenhauer “Wszystko, co doskonałe, dojrzewa powoli.”

Hannibal “Albo odnajdziemy drogę, albo ją zbudujemy.”

Morawiecki wymieszał wodę z benzyną i chce gasić ognisko!

Redaktor admin on 26 Listopad, 2021 dostępny w Blog. Możesz śledzić odpowiedzi do tego wpisu poprzez RSS 2.0. Nie ma możliwości pozostawienia komentarza.

Rząd PiS wymieszał wodę z benzyną i chce gasić ognisko, tak można podsumować propozycję tzw. tarczy antyinflacyjnej. Okresowe obniżki kosztotwórczych obciążeń publiczno-prawnych, czyli podatków (VAT, akcyza), są bowiem słusznym narzędziem (WODA NA OGIEŃ), ale ich efekt obniżający inflację może być słaby lub szybko minie bowiem… jednocześnie PiS wiąże ten instrument z kolejnym rzuceniem na rynek „darmowego” pieniądza. Ten natomiast odpowiedzialny jest za wzrost inflacji (BENZYNA NA PŁOMIENIE).

Jest to zatem działanie pod publikę, polityczne, propagandowe, li tylko PR-owskie. Nastawione na „kupowanie czasu”. Propozycja przyniesie efekt w może krótkim okresie, ale już nie w średnim. W dłuższej perspektywie natomiast, jeśli zasadniczej zmianie nie ulegnie polityka finansowa i gospodarcza rządu oraz NBP i RPP, może wręcz spowodować wzrost inflacji, bowiem ludzie nie mając, gdzie inwestować zaoszczędzonych pieniędzy oraz uciekając przed spadkiem ich wartości, będą je jak najszybciej wydawali. W dodatku, w przyszłym roku wejdą także następne nierynkowe zmiany w zakresie wzrostu płacy minimalnej oraz wynikające z tego tytułu powiązane skutki indeksacyjne. Wyższa płaca minimalna bowiem, to również wyższe świadczenia, które są z nią powiązane, a są to kolejne czynniki proinflacyjne. W nowym roku niewątpliwie wzrośnie także presja pracownicza na podwyżki płac, co będzie uzasadnione, lecz jej spełnienie zamknie kółko inflacyjne. I tak oto możemy wrócić do punktu wyjścia!

Adam Szejnfeld

Senator RP

#Inflacja #WzrostCen #TarczaAntyinflacyjna #Gospodarka #PolskiŁad #PolskiWał #RuskiŁad #Podatki #Podatnicy #Emeryci #Podwyżki #Prąd #Gaz #Energia #chaos #AdamSzejnfeld #senatorSzejnfeld #PraceSenatu #Przedsiębiorczość #MSP #MŚP #PlatformaObywatelska #KoalicjaObywatelska #Opozycja #OpozycjaRazem #KIG #BCC #Lewiatan #PracodawcyRP #PRB #FPP #Ekspert #ZepsuliCięPolsko #PolskaPiS

Brak możliwości dodania komentarza

Zaloguj się / Realizacja - Medianet (info@medianetinteractive.pl)