Arthur Schopenhauer “Wszystko, co doskonałe, dojrzewa powoli.”

Hannibal “Albo odnajdziemy drogę, albo ją zbudujemy.”

„Albo będziecie działali zgodnie z prawem, albo ustąpcie!”

Redaktor admin on 6 Kwiecień, 2022 dostępny w Komunikaty, Komunikaty prasowe. Możesz śledzić odpowiedzi do tego wpisu poprzez RSS 2.0. Nie ma możliwości pozostawienia komentarza.

Kryzys uchodźczy, niekorzystne zmiany w systemie podatkowym, spór o fundusze z Unią Europejską, a sytuacja obywateli, samorządów i przedsiębiorców” – to temat konferencji prasowej parlamentarzystów Platformy Obywatelskiej, senatora Adama Szejnfelda i posłanki Marii Małgorzaty Janyski.

Samorządy wraz z ich mieszkańcami na co dzień niosą na swoich barkach ciężar pomocy uchodźcom z Ukrainy. Robią wszystko, co w ich mocy, aby sprostać zadaniu. W tym czasie, poza inicjatywami legislacyjnymi podjętymi dopiero kilka tygodni po inwazji Federacji Rosyjskiej na wolną Ukrainę, rząd niewiele robi, aby w praktyce wesprzeć obywateli i samorządy w ich działaniach pomocowych. Z tych powodów lokalne budżety są na wyczerpaniu. Samorządowcy z niepokojem patrzą na sytuację gospodarczą w naszym kraju, boją się o przyszłość swoich miast i gmin, już niedługo bowiem może dojść do sytuacji, kiedy będzie brakowało środków na bieżące utrzymanie ich instytucji – mówiła posłanka Janyska. Należy wesprzeć finansowo samorządy, zrekompensować im straty oraz wyrównać ubytki w dochodach związane z niekorzystnymi zmianami w ustawach podatkowych – podkreślali pilscy parlamentarzyści PO.

Senator Adam Szejnfeld wskazał, że pieniądze są. Czekają na nas w Unii Europejskiej. Są na wyciągnięcie ręki, wystarczy tylko po nie sięgnąć! To 770 mld zł, które mogłoby pomóc odbudować polską gospodarkę po pandemii, wesprzeć kraj w czasie trwającej wojny w Ukrainie, wzmocnić polskie samorządy, zwiększyć poziom koniecznych inwestycji oraz pomóc polskiemu społeczeństwu przetrwać trudne czasy. Te pieniądze pozwoliłby też zrealizować postulat Donalda Tuska, aby o 20 procent podnosić pensje dla pracowników budżetówki. Wsparcia wymagają między innymi nauczyciele i pracownicy oświaty, lekarze, pielęgniarki, salowe, ratownicy i wszyscy pracownicy ochrony zdrowia, czy urzędnicy, którzy coraz częściej odchodzą z pracy w administracji i przechodzą do sektora prywatnego. – podkreślił senator Adam Szejnfeld.

Senator Szejnfeld zaapelowali do pilskich parlamentarzystów PiS, do wielkopolskich polityków partii rządzącej, o wymuszenie na władzy realizacji zasady praworządności w Polsce i działania w ramach polskiej konstytucji, co jest warunkiem uzyskania środków z UE. Apelowano też o wystąpienia z wnioskiem do Unii Europejskiej o pieniądze na wsparcie pomocy uchodźcom, na relokację oraz na realizację inwestycji w ramach Krajowego Planu Odbudowy. „Albo będziecie działali zgodnie z prawem, albo ustąpcie!” – mówili parlamentarzyści Platformy Obywatelskiej, senator Szejnfeld i posłanka Jansyska.

Biuro Senatorskie Adama Szejnfelda w Pile

64-920 Piła, ul. Grunwaldzka 2/10

e-mail: szejnfeld.biuro@gmail.com

tel. +48 602 738 542

REGON 385025697

Portale i media społecznościowe:

www.szejnfeld.pl

www.kobiecastronazycia.pl

www.facebook.com/PoselSzejnfeld/

www.twitter.com/szejnfeld

www.instagram.com/szejnfeld/

https://www.youtube.com/user/AdamSzejnfeld


#SamorządTerytorialny #JST #Budżet #Finanse #KPO #WojnaWUkrainie #Ukraina #Polska #Wojna #Piła #Poznań #Wielkopolska #SolidarniZUkrainą #UE #UniaEuropejska #Solidarność #PlatformaObywatleska #KoalicjaObywatelska #WolnaUkraina #wojnanaukrainie #Polish #Poland #PlatformaPomocy #Senat #Sejm

Brak możliwości dodania komentarza

Zaloguj się / Realizacja - Medianet (info@medianetinteractive.pl)