epp5_zps3f8w24ka

Arthur Schopenhauer “Wszystko, co doskonałe, dojrzewa powoli.”

Hannibal “Albo odnajdziemy drogę, albo ją zbudujemy.”

„Bambi Bus” – Hit na Zachodzie a w Polsce?…

Redaktor admin on 5 Lipiec, 2011 dostępny w Komunikaty. Możesz śledzić odpowiedzi do tego wpisu poprzez RSS 2.0. Nie ma możliwości pozostawienia komentarza.

W ostatnich latach praktycznie w każdym mieście w Polsce można usłyszeć głosy niezadowolonych rodziców z powodu braku miejsc w przedszkolach i kłopotów z transportem najmłodszych dzieciaków do szkół. Jednak niewiele osób wie, że w jednym z wielkopolskich miast produkuje się specjalne autobusy turystyczne dla maluchów i „przedszkola na kółkach” – „Bambi Busy”. Specjalne autobusy, które powstają w Pile od lat z powodzeniem sprawdzają się, jako środek transportu dzieci do szkół i na wycieczki, a nawet zastępują „stacjonarne przedszkola”. Tak się dzieje jednak nie w Polsce, ale w Danii, czy w Szwecji. Oczywiście autobusy te, to przede wszystkim wspaniały i bezpieczny środek transportu maluchów do przedszkoli i szkół oraz wyjazdów turystycznych.Poznaj swój kraj, zanim poznasz samego siebie” – to mogłaby być dobra maksyma, gdyby tych samochodów w Polsce mogło być więcej – mówił poseł Adam Szejnfeld po zapoznaniu się z produkcją przedsiębiorstwa Piła Bus Service Sp.j.

Poseł Szejnfeld, jako polityk zajmujący się gospodarką i rozwojem przedsiębiorczości, często odwiedza w terenie przedsiębiorstwa zapoznając się ze specyfiką ich pracy, problemami oraz wizjami ich rozwoju. Dzisiaj odwiedził firmę Piła Bus Service.

„Bambi Busy” stanowią nie tylko wygodni i bezpieczny środek transportu małych dzieci do przedszkoli i szkół. Świetnie spełniają przede wszystkim rolę autobusu turystycznego dla maluchów, które w żaden sposób nie mogłyby podróżować same w normalnym samochodzie. Ale „Bambi Busy” na przykład w Danii doskonale sprawdzają się także w rozwiązaniu problemu z brakiem miejsc w tradycyjnych przedszkolach. Tam używa się naszych autobusów, jako ruchome przedszkola. Są one bowiem wyposażone we wszystko, co jest potrzebne nie tylko do transportu, ale nauki, zabawy, odpoczynku, wyżywienia, no i oczywiście toalety. To innowacyjne rozwiązanie w postaci specjalnego autobusu dla przedszkolaków i sześciolatków może być zresztą przystosowane do każdego wymogu zlecającego. Jesteśmy elastyczni i możemy podjąć się każdego wyzwania – mówi prezes Arkadiusz Jakubowski.

Produkujemy autobusy i busy specjalistyczne. Nasza innowacyjność polega na oferowaniu krótkich serii a nawet egzemplarzy pojedynczych pod indywidualne potrzeby zamawiającego. Dlatego produkujemy na przykład samochody przystosowane dla niepełnosprawnych. Głównymi odbiorcami tej produkcji jest Dania i kraje skandynawskie. Spełniają one bowiem wszystkie rygorystyczne normy bezpieczeństwa, ale dodatkowo są bardzo funkcjonalne i wygodne, czego życzą sobie od nas nasi zachodni klienci – mówi Arkadiusz Jakubowski.

Produkujemy także „Junior Busy”, przymierzamy się do produkcji „Senior Busów”, mamy w ofercie także „Promo Busy”, a więc ruchome reklamy. Ale naszym hitem są „Bambi Busy” oraz autobusy i busy przystosowane dla osób niepełnosprawnych. Posiadają one specjalne fotele do demontażu w kilka minut i zastąpienia ich wózkami inwalidzkimi. Są oczywiście windy i wszystko, co jest potrzebne w tego rodzaju pojeździe – dodaje Arkadiusz Jakubowski.

Poseł Adam Szejnfeld był pod dużym wrażeniem innowacyjnego podejścia pilskiej firmy do potrzeb rynku, pomysłowości ale przede wszystkim jakości oferowanych autobusów.

* * * *

„Bambi Bus” to nowatorski projekt wspomagający edukację przedszkolną i wczesnoszkolną dzieci. Został stworzony z myślą o najmłodszych, czyli przedszkolakach oraz dzieciach z klas I-III szkół podstawowych. Jego zasadniczą część stanowi tytułowy „Bambi Bus”, zaadaptowany pod kątem potrzeb dzieci, jedyny w swoim rodzaju w Polsce autobus, który nie tylko zabierze maluchy na niezapomnianą całodniową wycieczkę, ale dzięki posiadanym walorom i specyficznej zabudowie, sam w sobie stanowić będzie dla najmłodszych wspaniałą atrakcyjną szkołę na kółkach.

Firma „Bus Service” z Piły, obserwując ogromną popularność mobilnych przedszkoli w Danii, postanowiła przenieść ten pomysł na grunt polski. Pomysł na „Bambi Bus” narodził się w wyniku wieloletniej współpracy Piła Bus Service z kontrahentami z Danii. Tego typu autobusy wykonane na zlecenie duńskich klientów przez firmę jeżdżą w kilkunastu duńskich miastach takich jak Kopenhaga, Vajle, Kolding, Esbjerg itp. Z ich możliwości regularnie korzystają duńskie placówki oświatowe, szczególnie te zlokalizowane w miastach, z dala od terenów zielonych. Mobilne przedszkole, nie dość, że zapewnia bezpieczny transport dzieci, to również – dzięki posiadanemu wyposażeniu – może być idealnym miejscem do zabawy i nauki.

(źródło www.bambibus.pl)

 Marta Łasak

asystentka posła Adama Szejnfelda

www.szejnfeld.pl

 

Brak możliwości dodania komentarza

Zaloguj się / Realizacja - Medianet (info@medianetinteractive.pl)