Arthur Schopenhauer “Wszystko, co doskonałe, dojrzewa powoli.”

Hannibal “Albo odnajdziemy drogę, albo ją zbudujemy.”

„Koalicja 276” albo… dalsze rujnowanie Polski przez PiS!

Redaktor admin on 11 Luty, 2021 dostępny w Komunikaty, Komunikaty prasowe. Możesz śledzić odpowiedzi do tego wpisu poprzez RSS 2.0. Nie ma możliwości pozostawienia komentarza.

Albo wszyscy, nie tylko partie opozycji demokratycznej, ale i opozycyjne środowiska polityczne oraz organizacje społeczeństwa obywatelskiego, połączymy swoje siły i pokonamy PiS, albo Zjednoczona Prawica nadal będzie rujnowała nasz kraj – powiedział senator Adam Szejnfeld otwierając konferencję prasową Platformy Obywatelskiej w Pile. Poza senatorem Szejnfeldem, wiceprzewodniczącym PO w Wielkopolsce i szefem Okręgu Pilskiego PO, uczestnikami konferencji byli także: pani poseł Małgorzata Maria Janyska – członkini Zarządu PO w Wielkopolsce, pan marszałek Jacek Bogusławski – przewodniczący PO w powiecie pilskim oraz pan prezydent Piotr Głowski – przewodniczący PO w Pile.

„Media bez wyboru”, to hasło przewodnie strajku wolnych, niezależnych mediów, który miał miejsce 10 lutego. Temat ten nie mógł być zatem pominięty podczas konferencji liderów Platformy Wielkopolski Północnej. Wyrazili oni całkowite poparcie dla Wolnych Mediów i wezwali rząd PiS do wycofania się z projektu kolejnej daniny, jaką planuje się narzucić na media w celu ich podporządkowania władzy.

- To czarny dzień polskich mediów, ale to także czarny dzień polskiej demokracji. Nie sądziłem, że po 30 latach odchodzenia od komuny PRL nastanie taki dzień. Znów. Ponownie. Teraz. A jednak! Wygląda na to, że PiS faktycznie buduje nam PRL Bis. – mówił senator Ziemi Pilskiej.

10 lutego br. wolne, niezależne media, ogłosiły protest w formie prezentowania czarnego tła na stronach internetowych i kanałach telewizyjnych oraz publikowania swojego komunikatu w rozgłośniach radiowych.

- My, reprezentujący ogromną rzeszę społeczeństwa przywiązanego do demokracji, wolności, pluralizmu w życiu publicznym, co bezwzględnie wiąże się z wolnością i niezależnością mediów, solidaryzujemy się ze wszystkimi dziennikarzami i redakcjami, które podjęły dzisiejszy protest – komentował w imieniu polityków PO biorących udział w konferencji senator Adam Szejnfeld.

Uczestnicy konferencji scharakteryzowali następnie cele oraz omówili ideę powołania „Kolacji 276”. Ma ona doprowadzić nie tylko do wygrania wyborów, bo do tego wystarczy w Sejmie większość 231 głosów, ale do możliwości odrzucania prezydenckiego weta, które zapewne będzie blokowało możliwości naprawiania kraju. Prezydent Andrzej Duda bowiem już dzisiaj udowadnia, że nie jest prezydentem wszystkich Polaków, ale reprezentuje jedynie obóz rządzących polską partii – można było usłyszeć podczas konferencji prasowej działaczy Platformy Obywatelskiej.

Pani poseł Janyska omówiła cele odbudowy państwa demokratycznego i praworządności w Polsce. Należy rozdzielić stanowiska Prokuratora Generalnego i Ministra Sprawiedliwości oraz odbudować pozycję i autorytet Trybunału Konstytucyjnego, Sądu Najwyższego oraz Krajowej Rady Sądowniczej – mówiła m.in. pani poseł Janyska.

Pan marszałek Bogusławki odniósł się do potrzeby naprawy i ratowania polskiej służby zdrowia. Przeznaczymy 6% PKB w pierwszym roku rządów, a później po 7% PKB na unowocześnienie placówek ochrony zdrowia tak, aby reprezentowały wysoki, europejski poziom – deklarował pan Jacek Bogusławski.

Pan prezydent Głowski skomentował próby zamachu PiS na autonomię i niezależność polskich miast, gmin, powiatów i samorządowych województw. Będziemy stali na straży ochrony samorządów terytorialnych. Ostatnie przypadki rozdawnictwa publicznych pieniędzy „po uważaniu” przez władzę z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych czy przymiarka do bieżącej alokacji środków z funduszy Unii Europejskich dla województw, wskazują bowiem, że polski samorząd ma być „wzięty głodem” i podporządkowany władzy – mówił prezydent Piły.

Na konferencji ogłoszono także początek akcji zbierania podpisów pod obywatelskim projektem ustawy o likwidacji abonamentu na telewizję publiczną, którą PiS przekształcił w własną telewizję partyjną.

Anna Karmowska

Dyrektor Biura Senatorskiego Adama Szejnfelda

64-920 Piła, ul. Grunwaldzka 2/10.

Tel. +48 602 738 542.

www.szejnfeld.pl

www.kobiecastronazycia.pl

#Koalicja276 #koalicja276pl #WolneMedia #strajkmediow

Brak możliwości dodania komentarza

Zaloguj się / Realizacja - Medianet (info@medianetinteractive.pl)