epp5_zps3f8w24ka

Arthur Schopenhauer “Wszystko, co doskonałe, dojrzewa powoli.”

Hannibal “Albo odnajdziemy drogę, albo ją zbudujemy.”

„Nowy etap”

Redaktor admin on 2 Wrzesień, 2018 dostępny w Komunikaty, Komunikaty prasowe. Możesz śledzić odpowiedzi do tego wpisu poprzez RSS 2.0. Nie ma możliwości pozostawienia komentarza.

Spotykamy się w symbolicznym miejscu i czasie. Wczoraj było radosne święto, Dzień Solidarności i Wolności. Dzisiaj obchodzimy ponurą rocznicę wybuchu II wojny światowej, wojny, która zabrała miliony Polaków, ale i która nie skończyła się dla nas wolnością pięć lat później. Polska odzyskał suwerenność, a Polacy wolność dopiero wiele dekad później, w 1989 i w 1990 roku. To właśnie wtedy powstał wolny samorząd. Dzisiaj jednak jest też i radosny dzień. Początek roku szkolnego. Kolejny rocznik nowego pokolenie rozpocznie kształcenie a kiedyś jego przedstawiciele będą rządzili naszym krajem. To symbolika czasu, ale i miejsce, w który się dzisiaj spotykamy, jest symboliczne. To Plac Konstytucji 3 Maja. Poprzez ten czas i miejsce chcemy przekazać Państwu nasze przesłanie, ideę, która nas łączą. Jest to wolna, suwerenna Polska, z samodzielnym samorządem terytorialnym. Dlatego właśnie dzisiaj i właśnie tutaj rozpoczynamy swoją kampanię wyborczą do Rady Miasta Piły, do Rady Powiatu Pilskiego oraz do Sejmiku Województwa Wielkopolskiego. Stajemy tu razem – i przedstawiciele partii politycznych, i reprezentanci organizacji politycznych, ale i działacze ruchów miejskich oraz ekologicznych, także środowisk i organizacji pozarządowych. Wspólnie chcemy działać na rzecz Ziemi Pilskiej – Naszej Małej, Wielkiej Ojczyzny! – mówił europoseł Adam Szejnfeld, rozpoczynając konferencję prasową Koalicji Obywatelskiej oraz organizacji pozarządowych prezentujący kandydatki i kandydatów w wyborach samorządowych, które odbędą się w dniu 21 października br.

Kandydaci Koalicji Obywatelskiej, nie są wybierani na Nowogrodzkiej, tylko lokalnie. Są to przedstawiciele wielu środowisk. Oczywiście są wśród nich członkowie Platformy Obywatelskiej oraz Nowoczesnej, ale także członkowie KOD, Strajku Kobiet, Rowerowej Piły, przedsiębiorców, osoby niezrzeszone w partiach, ale działających w licznych organizacjach pozarządowych. To są ludzie stąd, żyjący lokalnymi problemami, znający mieszkańców. Nie chcemy działać jedni przeciwko innym. Chcemy działać razem.

Żyjemy w bardzo dynamicznych czasach. Zmiany, które zachodzą dookoła powodują, że trzeba również zmieniać podejście do miasta – zaznaczył prezydent Piły Piotr Głowski. Kandydat Koalicji Obywatelskiej dodał, że miasto musi być jeszcze bardziej nowoczesne. Chcemy dokończyć wcześniej rozpoczęte projekty, ale i zacząć nowe, o których do tej pory nie mówiliśmy. Będzie to nowy etap naszej działalności na rzecz miast i powiatu, na rzecz Ziemi Pilskiej!

Marta Łasak

Asystentka Posła do Parlamentu Europejskiego Adama Szejnfelda

www.szejnfeld.pl

www.kobiecastronazycia.pl

www.facebook.com/PoselSzejnfeld

www.twitter.com/szejnfeld

www.instagram.com/szejnfeld

#Piła #PowiatPilski #OkręgPilski #Wielkopolska #Liderzy #PO #AdamSzejnfeld #PlatformaObywatelska #PółnocnaWielkopolska #Nowoczesna #Wybory #ZamachnaDemokrację #WielkopolskaPO #WoneWybory #Demokracja #Samorząd #KoalicjaObywatelska #EPP #EPL #ParlamentEuropejski #PE #PiotrGłowski @PiotrGłowskiGwarancjaRozwoju #KonferencjaPrasowa

Brak możliwości dodania komentarza

Zaloguj się / Realizacja - Medianet (info@medianetinteractive.pl)