epp5_zps3f8w24ka

Arthur Schopenhauer “Wszystko, co doskonałe, dojrzewa powoli.”

Hannibal “Albo odnajdziemy drogę, albo ją zbudujemy.”

„Początkiem każdej nauki jest osobiste doświadczenie”

Redaktor admin on 28 Czerwiec, 2018 dostępny w Komunikaty, Komunikaty prasowe. Możesz śledzić odpowiedzi do tego wpisu poprzez RSS 2.0. Nie ma możliwości pozostawienia komentarza.

Nie ma szkoły radnych, nie ma szkoły wójtów, burmistrzów czy prezydentów, nie ma szkoły starostów lub marszałków. Samorządowcami zostają najczęściej i owszem ludzie bardzo kompetentni, wykształceni, a nawet doświadczeni, ale na ogół tylko w nielicznych dziedzinach życia. Samorząd natomiast obejmuje absolutnie całe spektrum życia publicznego, np. administrację, prawo, finanse, gospodarkę, planowanie przestrzenne, infrastrukturę, budownictwo, działalność komunalną, czy ochronę środowiska…. a także kulturę, oświatę, naukę, czy sport…. Nie sposób tego wszystko opanować nie będąc samorządowcem, natomiast koniecznie trzeba, jeśli chce się być dobrym włodarzem. My szkolimy wielkopolskich samorządowców. Dajemy im wiedzę, która wraz z nabytym doświadczeniem staje się fundamentem, na którym można budować sukces miejscowej społeczności. Nie zajmujemy się polityką. To nie nasza sfera zainteresowań ani aktywności. Szkolimy, uczymy, dajemy doświadczenie. Cieszą mnie sukcesy wielkopolskich samorządów. Mam nadziej, że mamy w tym swój udział – mówił w rozmowie z europosłem Adamami Szejnfeldem Maciej Kozik, prezes stowarzyszenia Wielkopolski Ośrodek Kształcenia i Studiów Samorządowych w Poznaniu (WOKiSS).

W ostatnich dniach Stowarzyszenia WOKiSS zmieniło swoją siedzibę lokując się obecnie na nowocześnie urządzonej powierzchni biurowej w budynku przy ul. Sienkiewicza 22 w Poznaniu. Europoseł Adam Szejnfeld, były wiceprezes Stowarzyszenia, zapoznał się z obecnymi warunkami lokalowymi WOKiSS, a przede wszystkim z planami edukacyjnymi Stowarzyszenia. WOKiSS jest bowiem najstarszym i największym w Polsce stowarzyszeniem samorządowym o charakterze edukacyjnym.

Stowarzyszenie Wielkopolski Ośrodek Kształcenia i Studiów Samorządowych (WOKiSS) powstało w czerwcu 1990 r. Aktualnie zrzesza 271 jednostek samorządu terytorialnego: 241 gmin z terenu województw: wielkopolskiego, lubuskiego, dolnośląskiego, łódzkiego i zachodniopomorskiego oraz 30 wielkopolskich powiatów. Celem Stowarzyszenia jest wspieranie idei samorządu terytorialnego oraz pomoc w podnoszeniu efektywności jednostek samorządu terytorialnego w realizacji zadań publicznych. Realizowane to jest m.in. poprzez kursy, szkolenia, seminaria, konferencje organizowane w Polsce i za granicą.

Więcej informacji na temat Stowarzyszenia WOKiSS można znaleźć na poniższej stronie internetowej: www.wokiss.pl

**

„Początkiem każdej nauki jest osobiste doświadczenie” – Hans Zeier.

Marta Łasak

Asystentka Posła do Parlamentu Europejskiego Adama Szejnfelda

www.szejnfeld.pl

www.kobiecastronazycia.pl

www.facebook.com/PoselSzejnfeld

www.twitter.com/szejnfeld

www.instagram.com/szejnfeld

#AdamSzejnfeld #Samorząd #WOKiSS #PE #WolnySamorząd #Wielkopolska #szejnfeld #SamorządTerytorialny #WolneWybory

Brak możliwości dodania komentarza

Zaloguj się / Realizacja - Medianet (info@medianetinteractive.pl)