Arthur Schopenhauer “Wszystko, co doskonałe, dojrzewa powoli.”

Hannibal “Albo odnajdziemy drogę, albo ją zbudujemy.”

„Polski Bon Turystyczny” miał być hitem, a stał się krytykowanym bytem.

Redaktor admin on 25 Lipiec, 2020 dostępny w Komunikaty, Komunikaty prasowe. Możesz śledzić odpowiedzi do tego wpisu poprzez RSS 2.0. Nie ma możliwości pozostawienia komentarza.

Biznes turystyczny jest niezadowolony z bonu! Nie zmieni on bowiem katastrofalnej sytuacji wielu firm działających w branży turystycznej, a także większości w branży rekreacyjnej, wypoczynkowej, konferencyjnej, eventowej, czy transportowej związanej z turystyką. Niewielkie także albo żadne będzie miał znaczenie dla branży uzdrowiskowej, która będąc zlokalizowana głownie z miejscowościach turystycznych przezywa obecnie poważny kryzys.

Senator Adam Szejnfeld, wraz z senatorami Koalicji Obywatelskiej, wziął udział w konferencji poświęconej sytuacji branży turystycznej i uzdrowiskowej. W wystąpieniach uczestników konferencji, tak przedstawicieli biznesu, jak i samorządu terytorialnego, przebijały słowa krytyki wobec pomysłów rządu dla turystycznego biznesu. W sposób szczególny krytykowano „Polski Bon Turystyczny”. Chwalono natomiast senatorów za złożenie poprawek do rządowego projektu ustawy, szczególnie tych rozszerzających działanie bonu na większą liczbę firm oraz na emerytów i rencistów, ubolewając jednocześnie, że Prawo i Sprawiedliwość odrzuciło te cenne poprawki w Sejmie. Składał je w Senacie senator Adam Szejnfeld.

Nie wszystko stracone. „Tarcza Senatu”, to projekt ustawy, której pierwsze czytanie odbędzie się na początku sierpnia br. Przewiduje ona bardzo wiele korzystnych dla przedsiębiorców i ich pracowników rozwiązań, także dla tych z branży turystycznej czy uzdrowiskowej – poinformował zebranych senator Adam Szejnfeld, autor senackiego projektu ustawy antykryzysowej. Zaliczyć do nich należy oczekiwane przez biznes rozwiązania dotyczące opodatkowania podatkiem PIT i CIT, składek na ZUS czy możliwości zawieszania działalności gospodarczej przy wsparciu państwa. Jednym z najważniejszych dla firm tej branży będzie propozycja wypłat rekompensat dla zamykanych przez rząd przedsiębiorstw, czy całych sektorów i branż. – dodał senator Szejnfeld.

Anna Karmowska

Dyrektor Biura Senatorskiego

Biuro Adama Szejnfelda

64-920 Piła, pl. Konstytucji 3 Maja 7/4

Tel. +48 602 738 542.

www.szejnfeld.pl

www.kobiecastronazycia.pl

www.facebook.comPoselSzejnfeld

www.twitter.comszejnfeld

www.instagram.com

www.youtube.com/user/AdamSzejnfeld

Brak możliwości dodania komentarza

Zaloguj się / Realizacja - Medianet (info@medianetinteractive.pl)