Arthur Schopenhauer “Wszystko, co doskonałe, dojrzewa powoli.”

Hannibal “Albo odnajdziemy drogę, albo ją zbudujemy.”

„Poprawić los, powiększyć szczęśliwość drugich ludzi…” Otwarcie Muzeum Staszica w Pile.

Redaktor admin on 18 Październik, 2022 dostępny w Komunikaty, Komunikaty prasowe. Możesz śledzić odpowiedzi do tego wpisu poprzez RSS 2.0. Nie ma możliwości pozostawienia komentarza.

Remont, modernizacja i rewitalizacja domu Stanisława Staszica, to przedsięwzięcie, które dla miasta Piły, dla Wielkopolski, ale i dla całego kraju ma niebywałe znaczenie. Staszic bowiem w polskiej historii myśli naukowej, ale i dotyczącej państwa i prawa był gigantem! Staszic, to w sposób oczywisty największy symbol Miasta Piły i gdyby nie działalność muzeum polegająca na zachowaniu pamięci o tym wielkim Polaku, kultywowaniu tradycji, uzewnętrznianiu jego dzieł, które są wieczne, mogłaby zgasnąć… – podkreślił w swoim wystąpieniu podczas uroczystości otwarcia Muzeum Stanisława Staszica w Pile senator Szejnfeld

Muzeum Stanisława Staszica w Pile stało się po remoncie i modernizacji bardziej dostępne. Co najwyższe jednak jest teraz multimedialne, a więc i nowoczesne. Uroczystość otwarcia Muzeum prowadziła pani Joanna Rychlik-Łukasiewicz, dyrektor Muzeum, która podziękowała za wsparcie finansowe, które Muzeum otrzymało na remont i modernizację przede wszystkim od Urzędu Marszałkowskiego Województwa Wielkopolskiego oraz Miasta Piły.

Środki poszły m.in. na dostosowanie obiektu do potrzeb osób niepełnosprawnych, wymianę stolarki okiennej, odnowę wizerunku zewnętrznego Muzeum, praktycznie całkowitą przebudowę wnętrza oraz systemy multimedialne i ochrony. Skatalogowano też zbory zabezpieczając je również cyfrowo.

Senator Szejnfeld podkreślał jak ważnym miejscem jest Muzeum Stanisława Staszica w Pile i powiedział: gratuluję obecnych dokonań, a jednocześnie życzę, aby w dalszych latach istnienia tego obiektu zrealizowały się kolejne marzenia związane z tym miejscem ułatwiające upowszechnianie myśli o Staszica, który wpisał się w historie Polski w każdej dziedzinie- podsumował Senator Szejnfeld

****

Muzeum Stanisława Staszica w Pile powstało w 1951 roku jako muzeum biograficzne w wyniku starań ludzi skupionych w Komitecie Odbudowy Domu Stanisława Staszica (1947– 1951). Organizatorem było Muzeum Narodowe w Poznaniu – w ówczesnej strukturze polskiego muzealnictwa instytucja nadrzędna w stosunku do placówek terenowych w dawnym województwie poznańskim. Misją Muzeum Stanisława Staszica w Pile jest zgromadzenie, opisanie i zachowanie spuścizny po Staszicu, popularyzacja postawy staszicowskiej jako wzorca służby publicznej, ofiarności i stosunku do drugiego człowieka.

Kamila Łańska

Dyrektor Biura Senatorskiego

Biuro Senatorskie Adama Szejnfelda w Pile

Wiceprzewodniczącego Senackiej Komisji Gospodarki Narodowej i Innowacyjności

Przewodniczącego Senackiego Zespołu ds. Małych i Średnich Przedsiębiorstw

64-920 Piła, ul. Grunwaldzka 2/10.

e-mail: szejnfeld.biuro@gmail.com

tel. +48 602 738 542

Portale i media społecznościowe:

www.szejnfeld.pl

www.kobiecastronazycia.pl

www.facebook.com/Szejnfeld/

www.twitter.com/szejnfeld

www.instagram.com/szejnfeld/

https://www.youtube.com/user/AdamSzejnfeld

Brak możliwości dodania komentarza

Zaloguj się / Realizacja - Medianet (info@medianetinteractive.pl)