Arthur Schopenhauer “Wszystko, co doskonałe, dojrzewa powoli.”

Hannibal “Albo odnajdziemy drogę, albo ją zbudujemy.”

„Słoneczne dachy” – apel senatora Szejnfelda.

Redaktor admin on 2 Luty, 2021 dostępny w Komunikaty, Komunikaty prasowe. Możesz śledzić odpowiedzi do tego wpisu poprzez RSS 2.0. Nie ma możliwości pozostawienia komentarza.

Miasto i gmina Wągrowiec dopięły swojego. Miliony popłyną na rzecz ochrony klimatu i czystego powietrza! Bardzo się cieszę! - mówi senator Adam Szejnfeld, który wraz z marszałkiem Jackiem Bogusławskim rozmawiali na temat realizacji ekologicznego projektu z władzami miasta Wągrowca, na czele z burmistrzem Jarosławem Behrendtem.

Korzystając z takich dofinansowań można znacznie obniżyć koszt instalacji paneli słonecznych a to pozwala na szybszy zwrot z inwestycji i już po kilku latach można cieszyć się dużo tańszą energią elektryczną. Ale… co być może i ważniejsze, jest to jeden ze skuteczniejszych sposobów ochrony naszego klimatu oraz działanie na rzecz czystego powietrza – komentuje senator Adam Szejnfeld.

„Słoneczne dachy”, to projekt realizowany w ramach projektu „Ogólnopolski system wsparcia doradczego dla sektora publicznego, mieszkaniowego oraz przedsiębiorstw w zakresie efektywności energetycznej oraz OZE”. Dodatkowe środki dla W Wągrowca pochodzą z alokacji środków w działaniu 3.1 tj. Wytwarzanie i dystrybucja energii ze źródeł odnawialnych.

Miasto Wągrowiec, a także Gmina Wągrowiec, złożyły wniosek o dofinansowanie „Budowy rozproszonych instalacji odnawialnych źródeł energii” (mikro instalacje fotowoltaiczne, instalacje kolektorów słonecznych i kotłów na palet) na terenie nieruchomości prywatnych ustalonych w wyniku przeprowadzonych konsultacji społecznych.

Udało się. Miasto Wągrowiec oraz gmina wiejska Wągrowiec otrzymają pieniądze na realizację tegoż projektu, w kwocie 4,6 mln zł a dokładnie: 4 651 419 zł. Całość projektu natomiast opiewa na sumę 6 133 941 zł. – poinformował marszałek Jacek Bogusławski.

Fotowoltaika jest niezwykle ważna, ale i opłacalna w polskiej szerokości geograficznej. To sposób na osiągnięcie pełnej niezależności energetycznej budynku lub zmniejszenie kosztów. Dużą zaletą inwestycji w panele fotowoltaiczne jest fakt, że można w nie wyposażyć niemal każde gospodarstwo domowe czy budynek firmowy.

Zachęcam mieszkańców także i innych wsi, gmin i miast. „Słoneczne dachy” mogą stanąć wszędzie! – apeluje senator Adam Szejnfeld.

Anna Karmowska

Dyrektor Biura Senatorskiego Adama Szejnfelda

64-920 Piła, ul. Grunwaldzka 2

Tel. +48 602 738 542.

www.szejnfeld.pl

www.kobiecastronazycia.pl

www.facebook.com

www.twitter.comszejnfeld

www.instagram.com

www.youtube.com/user/AdamSzejnfeld

Brak możliwości dodania komentarza

Zaloguj się / Realizacja - Medianet (info@medianetinteractive.pl)