Arthur Schopenhauer “Wszystko, co doskonałe, dojrzewa powoli.”

Hannibal “Albo odnajdziemy drogę, albo ją zbudujemy.”

„Zero okienka” działa

Redaktor admin on 6 Sierpień, 2011 dostępny w Komunikaty. Możesz śledzić odpowiedzi do tego wpisu poprzez RSS 2.0. Nie ma możliwości pozostawienia komentarza.

,,Zero okienka” działa, zarejestrowało się już 11.000 firm. Cieszę się, że zaprojektowane i uchwalone trzy lata temu przepisy dotyczące „Zero okienka” weszły w życie, a system dobrze działa. Postęp następuje a mitręga urzędnicza ustępuje. Powoli, powoli ale konsekwentnie – ocenia z zadowoleniem poseł Adam Szejnfeld.

System Centralnej Ewidencji i Informacji o Działalności Gospodarczej (CEIDG), tzw. system „zero okienka”, działa od dnia 1 lipca 2011 roku. Przypomnijmy, ze „zero okienka”, uchwalono w ramach „Pakietu Szejnfelda” w 2008 ustawą o swobodzie działalności gospodarczej. Jako rozwiązanie pośrednie przyjęto system „jednego okienka”, by mieć czas na zbudowanie platformy informatycznej Centralnej Ewidencji i Informacji o Działalności Gospodarczej, która wprowadziła pełną elektronizacje rozwiązań rejestracyjnych zastępując tzw. „jedno okienko”.

Za pomocą elektronicznego CEIDG można szybko i sprawnie założyć własną działalność gospodarczą oraz uzyskać dostęp do bazy wszystkich zarejestrowanych podmiotów. Uruchomienie systemu oznacza dla przedsiębiorców koniec kłopotliwych wizyt w urzędach. O atrakcyjności wprowadzonego systemu świadczy fakt, że chociaż działa on dopiero od miesiąca, to już 11 tysięcy osób skorzystało z tej formy zakładania firmy. Dzięki działaniom Rządu i Platformy Obywatelskiej warunki dla zakładania i prowadzenia przedsiębiorstw w Polsce w ostatnich latach sukcesywnie ulegały poprawie. Niewątpliwym sukcesem jest wejście w życie szeregu ułatwień należących do „Pakietu na rzecz przedsiębiorczości”, który przewidywał m.in. wprowadzenie systemu „zero okienka”.

Marta Łasak

asystentka posła Adama Szejnfelda

Brak możliwości dodania komentarza

Zaloguj się / Realizacja - Medianet (info@medianetinteractive.pl)