Arthur Schopenhauer “Wszystko, co doskonałe, dojrzewa powoli.”

Hannibal “Albo odnajdziemy drogę, albo ją zbudujemy.”

123 – jest nowa droga!

Redaktor admin on 26 Maj, 2021 dostępny w Komunikaty, Komunikaty prasowe. Możesz śledzić odpowiedzi do tego wpisu poprzez RSS 2.0. Nie ma możliwości pozostawienia komentarza.

Huta Szklana, to tutaj w dniu 25 maja br. odbyła się uroczystość symbolicznego oddania do użytku nowej drogi wojewódzkiej nr 123 łączącej Krzyż i Wieleń z drogą krajową nr 22. To długo oczekiwany dzień nie tylko przez kierowców, mieszkańców i samorządowców, ale i przedsiębiorców – ocenił senator Adam Szejnfeld, który wraz z innymi gośćmi, uczestniczył w uroczystości.

Mam dzisiaj trzy refleksje. Jako były europoseł cieszę się widząc tu dzisiaj obok biało-czerwonych polskich flag, także i te niebieskie z unijnymi gwiazdami. W Polsce ostatnio nie ma bowiem dnia, bez atakowania i krytykowani Unii Europejskiej, ale też trudno znaleźć dzień, kiedy nie doświadczamy dowodów, jak ta Unia Europejska nas wspiera i nam pomaga. Widzimy to również i dzisiaj, droga nr 123 bowiem, której wartość opiewa na ok. 80 mln zł została sfinansowana kwotą ponad 64 mln zł ze środków funduszy Unii Europejki. Po drugie jako były samorządowiec, burmistrz i radny, wiem doskonale, ile tego rodzaju drogi, łączące gminy z innymi rejonami Wielkopolski i Polski, znaczą dla rozwoju, nie tylko komunikacji i relacji międzyludzkich, ale też dla gospodarki. I po trzecie, jako były przedsiębiorca, a od ponad dwóch dekad parlamentarzysta zajmujący się sprawami gospodarki, wiem, że takiej inwestycji nie można przecenić pod względem jej znaczenia dla przedsiębiorczości i rozwoju. Dlatego dzisiejszy dzień to dzień właściwy dla podziękować oraz uznania dla wszystkich, którzy przyczynili się do realizacji tej inwestycji – powiedział senator Adam Szejnfeld

Nowa trasa ma ponad 17 kilometrów. Inwestycja zrealizowana została na odcinku od Huty Szklanej do drogi krajowej nr 22. Całość kosztowała prawie 80 mln zł, w tym niemal 64 mln zł pochodziło z WRPO 2014+. Prace trwały ponad dwa lata. Obejmowały m.in. budowę nowej konstrukcji jezdni, skrzyżowań oraz dwóch jednoprzęsłowych mostów na rzece Człopica. Inwestycja dotyczyła także zatok autobusowych i chodników oraz pobocza z kanalizacją deszczową.

W uroczystym otwarciu drogi 123 wzięli udział m. in. senator Adam Szejnfeld, poseł Małgorzata Maria Janyska, poseł Krzysztof Paszyk, marszałek Marek Wożniak, wicemarszałek Wojciech Jankowiak, starosta Feliks Łaszcz, Rafał Sroka, burmistrz Krzyża Wlkp., Elżbieta Rybarczyk, burmistrz Wielenia, Paweł Katarzyński, dyrektor Wielkopolskiego Zarządu Dróg Wojewódzkich w Poznaniu, a także szefowie i pracownicy firm wykonujących inwestycję oraz przedsiębiorstw współpracujących.

Anna Karmowska

Dyrektor Biura Senatorskiego

Biuro Senatorskie Adama Szejnfelda w Pile

64-920 Piła, ul. Grunwaldzka 2/10

e-mail: szejnfeld.biuro@gmail.com

tel. +48 602 738 542

REGON 385025697

www.szejnfeld.pl

www.kobiecastronazycia.pl

www.facebook.com/PoselSzejnfeld/

www.twitter.com/szejnfeld

www.instagram.com/szejnfeld/

www.youtube.com/user/AdamSzejnfeld

Brak możliwości dodania komentarza

Zaloguj się / Realizacja - Medianet (info@medianetinteractive.pl)