Arthur Schopenhauer “Wszystko, co doskonałe, dojrzewa powoli.”

Hannibal “Albo odnajdziemy drogę, albo ją zbudujemy.”

13 grudnia w Pile

Redaktor admin on 14 Grudzień, 2021 dostępny w Komunikaty, Komunikaty prasowe. Możesz śledzić odpowiedzi do tego wpisu poprzez RSS 2.0. Nie ma możliwości pozostawienia komentarza.

13 grudnia na Rondzie Solidarności w Pile spotkali się parlamentarzyści Koalicji Obywatelskiej, senator Adam Szejnfeld, były internowany w czasach PRL i pani poseł Małgorzata Janyska, samorządowcy, m.in. Piotr Głowski, prezydent Piły, Maria Kubica, przewodnicząca Rady Miasta Piły i Jacek Bogusławski, wicemarszałek Województwa Wielkopolskiego oraz byli internowani, m. in. Stanisław Sorgowicki, Leszek Woźnicki, Stanisław Nowicki, aby oddać hołd pomordowanym, wiezionym, internowanym i szykanowanym w stanie wojennym.

40 lat temu, w nocy z 12 na 13 grudnia 1981 r. wprowadzono w Polsce stan wojenny. Oficjalnie wprowadzono go ze względu na pogorszającą się sytuację gospodarczą, prawdziwym celem było jednak zatrzymanie procesów demokratycznych, które zapoczątkowała powstała w sierpniu 1980 Solidarność.

Władzę w państwie przejęło wojsko, rozpoczęły się aresztowania, zmilitaryzowano wiele instytucji, wyłączono komunikację, ograniczono możliwość poruszania się wprowadzając godzinę milicyjną.  Kilkadziesiąt osób straciło życie, tysiące trafiło do więzień, setki tysięcy prześladowano…

PAMIĘTAMY!

Biuro Senatorskie Adama Szejnfelda w Pile

Wiceprzewodniczącego Senackiej Komisji Gospodarki Narodowej i Innowacyjności

Przewodniczącego Senackiego Zespołu ds. Małych i Średnich Przedsiębiorstw

64-920 Piła, ul. Grunwaldzka 2/10.

e-mail: szejnfeld.biuro@gmail.com

tel. +48 602 738 542

Portale i media społecznościowe:

www.szejnfeld.pl

www.kobiecastronazycia.pl

www.facebook.com/Szejnfeld/

www.twitter.com/szejnfeld

www.instagram.com/szejnfeld/

https://www.youtube.com/user/AdamSzejnfeld

Brak możliwości dodania komentarza

Zaloguj się / Realizacja - Medianet (info@medianetinteractive.pl)