Arthur Schopenhauer “Wszystko, co doskonałe, dojrzewa powoli.”

Hannibal “Albo odnajdziemy drogę, albo ją zbudujemy.”

74. rocznica mordu katyńskiego

Redaktor admin on 11 Kwiecień, 2014 dostępny w Komunikaty, Komunikaty prasowe. Możesz śledzić odpowiedzi do tego wpisu poprzez RSS 2.0. Nie ma możliwości pozostawienia komentarza.

Ciągle z bólem obchodzimy w Polsce rocznice mordu katyńskiego, w tym roku już 74 raz. Od 2010 roku w wielu miejscach obchody te łączą się choćby pośrednio z pamięcią tragicznej katastrofy w Smoleńsku. Poseł Adam Szejnfeld wraz z posłem Tomaszem Nowakiem uczestniczyli w dniu 10 kwietnia br. w uroczystościach w Koninie, podczas których oprócz składania kwiatów pod tablicą smoleńską odsłonięto również tablice na rondach imienia Lecha i Marii Kaczyńskich oraz Tadeusza Mazowieckiego. Popołudniu parlamentarzyści PO udali się pod Obelisk Katyński znajdujący się przy kościele św. Bogumiła w Kole, gdzie złożyli kwiaty oddając hołd ofiarom Katynia.

Rocznicowe uroczystości w Koninie rozpoczęły się w mszą św. w kościele św. M. Kolbe, której przewodniczył biskup włocławski Wiesław Mering. Po niej parlamentarzyści, samorządowcy oraz przedstawiciele konińskich szkół złożyli kwiaty i zapalili znicze pod tablicą smoleńską oraz pod Stacją Katyńską Polskiej Drogi Krzyżowej. Następnie zebrani udali się na odsłonięcie tablic na rondach imienia Lecha i Marii Kaczyńskich oraz Tadeusza Mazowieckiego.

W Kole po uczczeniu pamięci ofiar posłowie w kilku słowach podsumowali dzisiejszy dzień. Natomiast kolski radny, Krzysztof Mazurkiewicz dopowiedział o prywatnej tragedii, która spotkała jego rodzinę w Katyniu.

Marta Łasak

asystentka posła Adama Szejnfelda

www.szejnfeld.pl

www.kobiecastronazycia.pl

Brak możliwości dodania komentarza

Zaloguj się / Realizacja - Medianet (info@medianetinteractive.pl)