Arthur Schopenhauer “Wszystko, co doskonałe, dojrzewa powoli.”

Hannibal “Albo odnajdziemy drogę, albo ją zbudujemy.”

Auschwitz-Birkenau – oświadczenie A. Szejnfelda

Redaktor admin on 13 Styczeń, 2015 dostępny w Komunikaty, Komunikaty prasowe. Możesz śledzić odpowiedzi do tego wpisu poprzez RSS 2.0. Nie ma możliwości pozostawienia komentarza.

W związku z uczczeniem dzisiaj przez Parlament Europejski w Strasburgu 70. rocznicy wyzwolenia niemieckiego nazistowskiego obózu koncentracyjnego i zagłady Auschwitz-Birkenau poniżej zamieszczamy oświadczenie Adama Szejnfelda, posła do Parlamentu Europejskiego.

OŚWIADCZENIE.

W dniu 13 stycznia br. Parlament Europejski uczcił 70. rocznicę wyzwolenia niemieckiego nazistowskiego obózu koncentracyjnego i zagłady Auschwitz-Birkenau. Po dziś dzień ten obóz jest światowym symbolem przemysłu pogardy dla innych, Holokaustu, hańby i upadku człowieczeństwa. Przez wzgląd na ofiary, ale także w trosce o przyszłe pokolenia, naszym obowiązkiem jest kultywowanie pamięci o wydarzeniach, które miały miejsce w tym i w innych obozach koncentracyjnych, a  które już nigdy w przyszłości nie powinny się powtórzyć.

Ostatnie wydarzenia w Paryżu, a także inne próby skonfliktowania cywilizacji euroatlantyckiej i islamu, to niestety kolejna przestroga i sygnał, że jedyną odpowiedzią na nie powinna być jedność, tolerancja i brak akceptacji dla szowinizmu, nacjonalizmu i fanatyzmu. Fundamentalizm i strach nie mogą rządzić światem. Cywilizacja naszych czasów musi bowiem funkcjonować ponad wszelkimi podziałami.

Tak, jak po II wojnie światowej, tak i dzisiaj, powinniśmy podjąć wspólną walkę, by kolejny raz nie zhańbić ludzkości obojętnością i nienawiścią, jaką obserwowaliśmy czasie Holocaustu. Wszystkie bowiem nikczemne wydarzenia II wojny światowej miały swój prapoczątek w przyzwoleniu na prześladowania, szykany i mordy podejmowane w przedwojennych latach rozwijającego się wówczas faszyzmu i komunizmu, ideologii, które doprowadziły do aktów bezprecedensowego w sakli świata ludobójstwa. Brak tolerancji dla nietolerancji musi więc być nadrzędnym celem społeczeństwa XXI wieku.

Adam Szejnfeld

Poseł do Parlamentu Europejskiego

Marta Łasak

asystentka posła do Parlamentu Europejskiego Adam Szejnfelda

www.szejnfeld.pl

www.kobiecastronazycia.pl

Brak możliwości dodania komentarza

Zaloguj się / Realizacja - Medianet (info@medianetinteractive.pl)