Arthur Schopenhauer “Wszystko, co doskonałe, dojrzewa powoli.”

Hannibal “Albo odnajdziemy drogę, albo ją zbudujemy.”

Bogate państwo – marzenie Adama Szejnfelda

Redaktor admin on 17 Czerwiec, 2011 dostępny w Komunikaty. Możesz śledzić odpowiedzi do tego wpisu poprzez RSS 2.0. Nie ma możliwości pozostawienia komentarza.

Jakie ma pan marzenie? – zapytano posła Adama Szejnfelda podczas Wielkiej Gali XX lecia BCC i rozdania „Diamentów” do Złotej Statuetki „Lidera Polskiego Biznesu”. By Polska była bogatym państwem – odpowiedział poseł Szejnfeld.  Bogate państwo bowiem, to państwo, które cieszy się uznaniem i szacunkiem za granicą. A my, Polska, chcielibyśmy mieć uznanie i szacunek nie tylko już w Unii Europejskiej, ale w całej Europie i na świecie. Bogate państwo, to także takie, w którym ludzie są zamożni, więc większości żyje się dobrze, bogate państwo w końcu, to przede wszystkim takie, które potrafi, i którego stać na pomoc i wsparcie najuboższym oraz potrzebującym pomocy. Dlatego marzy mi się nie byle jakie państwo, nie tanie państwo, nie ubogie państwo, ale bogate. Siłę i bogactwo kraju tworzą natomiast przedsiębiorcy, dlatego te marzenie, jako swoje życzenie kieruje także do dzisiejszego zbiorowego jubilata, Business Center Club, ale także do wszystkich przedsiębiorców i pozostałych obywateli Polski – mówił podczas Gali BCC poseł Adam Szejnfeld.

W dniu 15 czerwca na Zamku Królewskim w Warszawie, w Arkadach Kubickiego, odbyła się Letnia Wielka Gala BCC, w czasie której najlepsi polscy przedsiębiorcy odebrali Diamenty do Złotych Statuetek Lidera Polskiego Biznesu. Gala na Zamku Królewskim była także wielkim urodzinowym świętem organizacji i jej członków – Business Centre Club powstał 20 lat temu, w 1991 roku.

Konkurs Lider Polskiego Biznesu – organizowany od 1991 r. przez BCC – składa się z dwóch etapów. W pierwszym Złote Statuetki wręczane są podczas zimowej Wielkiej Gali Liderów, która od grudnia 1994 roku odbywa się w Teatrze Wielkim w Warszawie. W drugim etapie uczestniczyć mogą zdobywcy Złotych Statuetek Lidera Polskiego Biznesu, którzy utrzymają swoją pozycję na rynku. Ubiegają się oni o Diament do swojej Złotej Statuetki. Dokonując weryfikacji, Jury konkursu bierze pod uwagę nie tylko wskaźniki ekonomiczne, ale również jakość i nowoczesność produktów, poziom inwestycji oraz zaangażowanie w działalność charytatywną i dbałość o środowisko naturalne, a także zaangażowanie w działalność klubową.

Gośćmi gali BCC byli m.in. Minister Finansów J. Rostowski, Minister Sprawiedliwości K. Kwiatkowski oraz prof. L. Balcerowicz, którzy wręczali „Diamenty” do Złotych Statuetek „Lidera Polskiego Biznesu”.

(źródło: BCC)

Marta Łasak

Asystenta posła Adama Szejnfelda

 

Brak możliwości dodania komentarza

Zaloguj się / Realizacja - Medianet (info@medianetinteractive.pl)