Arthur Schopenhauer “Wszystko, co doskonałe, dojrzewa powoli.”

Hannibal “Albo odnajdziemy drogę, albo ją zbudujemy.”

Borys Budka o Trybunale

Redaktor admin on 2 Grudzień, 2016 dostępny w Komunikaty, Komunikaty prasowe. Możesz śledzić odpowiedzi do tego wpisu poprzez RSS 2.0. Nie ma możliwości pozostawienia komentarza.


Pamiętajmy, że wbrew słowom jakie padają z ust polityków PiS, Trybunał Konstytucyjny to nie wymysł Jaruzelskiego i Kiszczaka. Trybunał ma chronić społeczeństwo przed chęcią zawładnięcia władzy przez większość rządzącą. Powstanie Trybunałów Konstytucyjnych w Niemczech, Austrii, Japonii było pierwszym warunkiem oddania władzy lokalnym politykom po 1945r. Trybunał w każdym państwie ma za zadanie chronić obywateli przed łamaniem konstytucji, a tym samym przed próbami ingerencji władzy w ich życie – powiedział Borys Budka, były Minister Sprawiedliwości oraz Szef Gabinetu Spraw Wewnętrznych i Administracji w Gabinecie Cieni PO, podczas posiedzenia Klubu Obywatelskiego Piła.

Od samego początku jedynym celem dla PiS-u w stosunku do Trybunału Konstytucyjnego była chęć posiadania swojego prezesa. Chodzi o rządzenie sposób niekonstytucyjny bez możliwości sprawdzenia zgodności tych działań z Konstytucją. podkreślił poseł Borys Budka podczas spotkania. Poseł Budka odrzucił też zarzuty o upolitycznienie Trybunału stwierdzając, że “nigdy nie widział w TK żadnych polityków”. – Trybunał Konstytucyjny w Polsce składał się naprawdę zawsze z wybitnych ekspertów bądź praktyków – dodał, podkreślając, że dopiero 3 wybrani przez PiS sędziowie są stricte powiązani z polityką – Bo jak inaczej nazwać fakt, że jeden z kandydatów był jeszcze miesiąc wcześniej posłem PiS. Teraz, gdy mają podejmować niewygodne dla PiS rozstrzygnięcia, dziwnym trafem, często nagle popadają w chorobę!

Borys Budka przedstawił realne zagrożenia dla wszystkich obywateli związane z paraliżem prac Trybunału. Podkreślił, że strona rządowa ma bezwzględny obowiązek publikowania wyroków TK. Wskazał również, że brak rozwiązania sporu wokół TK szkodzi opinii naszego państwa na arenie międzynarodowej, ale co gorsze niszczy autorytet sądownictwa w Polsce.

W tym samym dniu poseł Budka spotkał się także z mieszkańcami Czarnkowa w ramach Klubu Obywatelskiego.

Marta Łasak

Asystentka Posła do Parlamentu Europejskiego Adama Szejnfelda

www.szejnfeld.pl

www.kobiecastronazycia.pl

www.facebook.com/PoselSzejnfeld/

www.twitter.com/szejnfeld

Brak możliwości dodania komentarza

Zaloguj się / Realizacja - Medianet (info@medianetinteractive.pl)