Arthur Schopenhauer “Wszystko, co doskonałe, dojrzewa powoli.”

Hannibal “Albo odnajdziemy drogę, albo ją zbudujemy.”

Ceny radyklanie w dół! – dzięki Unii

Redaktor admin on 30 Kwiecień, 2016 dostępny w Komunikaty, Komunikaty prasowe. Możesz śledzić odpowiedzi do tego wpisu poprzez RSS 2.0. Nie ma możliwości pozostawienia komentarza.

W dniu 30 kwietnia br. nastąpi ogromny spadek cen rozmów telefonicznych w roamingu w krajach członkowskich Unii Europejskiej! Niektóre opłaty będą niższe nawet o 80%! W przypadku rozmowy telefonicznej operator nie będzie mógł bowiem naliczyć więcej niż 5 eurocentów za minutę. Dotychczas natomiast było to aż 19 eurocentów. Odbieranie połączeń, to będzie natomiast wydatek tylko 1 eurocenta za minutę. Tańszy będzie również koszt wysłanego SMS-a – spadek z 6 na 2 eurocenty. Z kolei korzystanie z Internetu będzie nas kosztowało aż cztery razy mniej. Przesył bowiem 1 MB danych, to będzie wydatek rzędu 5 eurocentów, a nie jak do tej pory aż 20 centów (plus VAT).

Właśnie w takich chwilach, Europejczycy mają namacalny dowód na to, jak Unia Europejska faktycznie zmienia nasze życie. Jednolity Rynek Europejski to nie wyimaginowane hasło brukselskich biurokratów, ale nasza rzeczywistość, którą wraz z jego rozwojem będziemy coraz bardziej dostrzegać. Jestem przekonany, że ta decyzja wpłynie nie tylko na ułatwienie codziennego życia milionów Europejczyków, w tym Polaków, ale przede wszystkim da impuls wielu przedsiębiorcom, przede wszystkim małym i średnim firmom, do pełnego korzystania z rewolucji cyfrowej i transgranicznych możliwości robienia biznesów. Komunikacja, która zabiera przecież krocie, teraz będzie zdecydowanie tańsza, niż do tej pory. Miejmy nadzieję, że w przyszłości zaproponowane przez Unię rozwiązania wpłyną także na wysokość cen w telekomunikacji międzynarodowej poza Wspólnotą. Ceny bowiem poza Unią Europejską są wręcz zaporowe. Właściwie „zwykły” człowiek nie może sobie pozwolić na połączenia telefoniczne, a szczególnie korzystanie z Internetu, bez nadzwyczajnej potrzeby. W przeciwnym razie koszty tych połączeń wręcz pustoszą kieszenie – uważa poseł Adam Szejnfeld.

Nowe ceny usług w unijnym roamingu będą zależały od taryfy, jaką dany użytkownik telefonii komórkowej nabył od swojego operatora i posiada. Obniżka może być zatem mniejsza lub większa. Dla niektórych usług ceny spadną aż czterokrotnie! dla innych mogą pozostać na innym poziomie. Koszt rozmów, przesyłu danych (korzystania z Internetu), czy wysłania wiadomości tekstowej nie będzie jednak już mógł wykraczać poza ramy zaproponowane przez Komisję Europejską.

Jest to ostatnia obniżka przed całkowitym zniesieniem dodatkowych opłat za korzystanie z telefonów komórkowych w Unii Europejskiej. Całkowite zrównanie, a wic obniżenie cen, nastąpi za rok, w dniu 15 czerwca 2017 roku. Nad tymi zmianami pracowali parlamentarzyści europejscy, w tym polscy.

Należy zwrócić uwagę, że obniżenie cen dotyczy 28 państw członkowskich Unii Europejskiej, a nie pozostałych państw w Europie. Podróżując więc po naszym kontynencie, na przykład w wakacje, turyści powinni o tym pamiętać. Na przykład w Szwajcarii do tej pory ceny połączeń, a szczególnie korzystania z Internetu były nawet 10 razy wyższe niż w krajach Unii Europejskiej. No, wiec, nie ma jak to w Unii. – dodaje europoseł Adam Szejnfeld.

Joanna Jeżyk

Asystentka Posła do Parlamentu Europejskiego Adama Szejnfelda

Bruksela – Strasburg

Brak możliwości dodania komentarza

Zaloguj się / Realizacja - Medianet (info@medianetinteractive.pl)