epp5_zps3f8w24ka

Arthur Schopenhauer “Wszystko, co doskonałe, dojrzewa powoli.”

Hannibal “Albo odnajdziemy drogę, albo ją zbudujemy.”

Dla młodzieży… urząd czy podwórko?

Redaktor admin on 18 Luty, 2020 dostępny w Komunikaty, Komunikaty prasowe. Możesz śledzić odpowiedzi do tego wpisu poprzez RSS 2.0. Nie ma możliwości pozostawienia komentarza.

Nie ma dnia, abyśmy nie narzekali na to, iż młodzież w Polsce nie garnie się do życia społecznego, że nie interesuje się życiem publicznym. Ale warto zastanowić się, gdzie i po której stronie leży przyczyna. Kto jest temu winny? My, czy oni? My dorośli, czy oni, którzy dopiero powoli wchodzą w etap samostanowienia o sobie …. – komentuje zarzuty bierności polskiej młodzieży senator Adam Szejnfeld. I zaraz dodaje: Dobrym przykładam jest mizerna aktywność dorosłych w procesie interesowania młodych ludzi pracą i działalnością samorządu terytorialnego, a przecież to właśnie działalność Małych Ojczyzn mogłaby być dla nich najbliższa. Wystarczy powiedzieć, iż obecnie w całej Polsce funkcjonuje niewiele ponad 400 rad młodzieżowych, na około 3.000 jednostek samorządu! W powicie pilskim na przykład działa tylko jedna taka Rada, w Wyrzysku.

Senator Adam Szejnfeld i wicemarszałek Jacek Bogusławski wzięli udział w obradach II sesji Młodzieżowej Rady Miasta w Wyrzysku.

W związku z przypadającą w tym roku XXX rocznicą samorządu terytorialnego wicemarszałek Jacek Bogusławski, członek Zarządu Województwa Wielkopolskiego scharakteryzował młodzieży działalność samorządu wojewódzkiego, a senator Adam Szejnfeld, wcześniej radny i burmistrz opowiedział o początkach odrodzenia samorządu terytorialnego w naszym kraju.

Radni mieli wiele bardzo ciekawych pytań do starosty i marszałka, ale na tym obrady Rady się nie zakończyły. Radni w głosowaniu przyjęli bowiem także plany pracy poszczególnych komisji na rok 2020 oraz upamiętnili 100-lecie wyzwolenia Wyrzyska. Rozmawiano także o ofercie sportowej miasta, którą zaprezentowała pani Beata Borowczak – kierownik OSiR w Wyrzysku.

****

Inicjatorem powstania MRM w Wyrzysku był Ryszard Sell, nauczyciel historii z miejscowego gimnazjum, który zaprosił do współpracy kolejnych nauczycieli historii z innych szkół, mianowicie Michała Olejnika z Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Wyrzysku oraz Damiana Nierodę z ówczesnego Gimnazjum w Osieku nad Notecią.

Pierwsze wybory do wyrzyskiej MRM odbyły się 5 grudnia 2013 roku, a należeli do niej uczniowie trzech szkół. Ostatnie zmiany w oświacie, połączone z likwidacją gimnazjów, spowodowały zmiany w ordynacji wyborczej. Aktualnie w wyrzyskiej MRM III kadencji działają radni z pięciu szkół należących do gminy Wyrzysk, czyli ze Szkoły Podstawowej im. Powstańców Wielkopolskich w Wyrzysku (6 radnych), Szkoły Podstawowej im. Stanisława Staszica w Osieku nad Notecią (4 radnych), Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Wyrzysku (3 radnych), Szkoły Podstawowej w Falmierowie im. Henryka Sienkiewicza w Falmierowie (1 radna) i Szkoły Podstawowej w Kosztowie im. Marii Konopnickiej (1 radna). Grono opiekunów rady poszerzyło natomiast dwoje nauczycieli, Anna Małek i Krystian Gordon. Przewodniczącą obecnej Młodzieżowej Rady Miejskiej w Wyrzysku jest Aleksandra Bystrzycka.

Anna Karmowska

Dyrektor Biura Senatora Adama Szejnfelda

64-920 Piła, Plac Konstytucji 3 Maja w Pile 7/4

e-mail: szejnfeld.biuro@gmail.com

Tel. +48 602 738 542.

www.szejnfeld.pl

www.kobiecastronazycia.pl

www.facebook.comPoselSzejnfeld

www.twitter.comszejnfeld

www.instagram.com

https://www.youtube.com/user/AdamSzejnfeld
#Wyrzysk #PowiatPilski #MłodzieżowaRadaMiejska #RadaMłodych #SesjaMiasta #Samorząd #Gmina #IdzieNowe

Brak możliwości dodania komentarza

Zaloguj się / Realizacja - Medianet (info@medianetinteractive.pl)