Arthur Schopenhauer “Wszystko, co doskonałe, dojrzewa powoli.”

Hannibal “Albo odnajdziemy drogę, albo ją zbudujemy.”

Duda w Końskich, Trzaskowski w Lesznie, a Szejnfeld… w Budzyniu.

Redaktor admin on 7 Lipiec, 2020 dostępny w Komunikaty, Komunikaty prasowe. Możesz śledzić odpowiedzi do tego wpisu poprzez RSS 2.0. Nie ma możliwości pozostawienia komentarza.

Budzyń to wiejska gmina, która biznesem stoi. To jedna z nielicznych gmin wiejskich w Polsce, w której udowodniono, że droga „od garażu do wielkiego metrażu” jest możliwa, że ciężką, rzemieślniczą pracą można z niczego zbudować przedsiębiorstwo nie tylko na skalę krajową, ale i globalną – mówi senator Adam Szejnfeld, który dzisiaj po spotkaniu w Pile z przedsiębiorcami stolicy Wielkopolski Północnej, pojechał do wiejskiej gminy Budzyń, w powiecie chodzieskim. Tam odwiedził twórców potęgi firm „Kabat” i „Komfort”.

Spotkanie z przedsiębiorcami w Pile poświęcone było omówieniu nowej inicjatywy senatora Adama Szejnfelda poświęconej działaniom antykryzysowym związanym z COVID-19. Przedsiębiorcy różnej wielkości i branż mających swoje siedziby w Pile zapoznali się z propozycją pilskiego senatora – już zwanymi „Tarczą Szejnfelda” – prezentując jednocześnie sytuację swoich przedsiębiorstw oraz przedstawiając własne opinie i propozycje koniecznych zmian dotyczących prowadzenia działalności gospodarczej w Polsce.  Następnie senator Szejnfeld pojechał do Budzynia w powiecie chodzieskim.

Kabat Tyra Polska” z Budzenia jest polskim producentem opon rolniczych oraz opon pełnych do wózków widłowych, dętek, ochraniaczy, profili gumowych, mieszanek gumowych oraz szeroko pojętych technicznych wyrobów z gumy. Firma Kabat została założona w 1983 roku i od początku swojego istnienia jest biznesem rodzinnym. Właścicielami są dwaj bracia Andrzej i Tadeusz Kabat. Obecnie firma zatrudnia prawie 1000 osób a swoją produkcję niemalże w 80% eksportuje za granicę.

Ambicją właścicieli jest nie tylko odnoszenie sukcesu gospodarczego, ale i zapewnienie swoim pracownikom najlepszych warunków pracy. Za to firmie należą się brawa – mówi senator Adam Szejnfeld

Przedsiębiorstwo Komfort Jana Kubackiego natomiast, to firma, której korzenie sięgają aż roku 1972. Rozpoczynała swoją działalność od produkcji części zamiennych do samochodów i maszyn rolniczych. Dziś zatrudnia ponad 190 wykwalifikowanych pracowników i specjalizuje się w kompleksowej obróbce metali. Przedsiębiorstwo współpracuje z liderami branży samochodowej, kolejnictwa, budownictwa oraz wielu innych gałęzi przemysłu.

Tę firmę znam od lat, dlatego dzisiaj postanowiłem zapoznać się z tym, jak wygląda realizacja patriotycznego hobby twórcy i właściciela Komfortu, pana Jana Kubackiego. Prezes Kubacki bowiem stworzył niecodzienny zbiór polskiej produkcji maszyn, urządzeń, traktorów, motorowerów i motocykli oraz oczywiście także samochodów osobowych oraz użytkowych. Mówię wiem, warto to zobaczyć! To jest wspaniały zbiór! – Mówi senator Adam Szejnfeld.

W wizycie senatora Szejnfelda w Budzyniu towarzyszył starosta chodzieski, pan Mirosław Juraszek.

Anna Karmowska

Dyrektor Biura Senatorskiego

Biuro Adama Szejnfelda

64-920 Piła, pl. Konstytucji 3 Maja 7/4

Tel. +48 602 738 542.

www.szejnfeld.pl

www.kobiecastronazycia.pl

www.facebook.comPoselSzejnfeld

www.twitter.comszejnfeld

www.instagram.com

www.youtube.com/user/AdamSzejnfeld

Brak możliwości dodania komentarza

Zaloguj się / Realizacja - Medianet (info@medianetinteractive.pl)