epp5_zps3f8w24ka

Arthur Schopenhauer “Wszystko, co doskonałe, dojrzewa powoli.”

Hannibal “Albo odnajdziemy drogę, albo ją zbudujemy.”

Dzień Zwycięstwa i Dzień Europy – W Pile świętujemy razem!

Redaktor admin on 10 Maj, 2019 dostępny w Komunikaty, Komunikaty prasowe. Możesz śledzić odpowiedzi do tego wpisu poprzez RSS 2.0. Nie ma możliwości pozostawienia komentarza.


W dniach 8. i 9. maja obchodzimy dwa ważne, ale i wspaniale święta. Zakończenie wojny i rozpoczęcie tworzenia Wspólnoty Europejskiej, która dała Staremu Kontynentowi niespotykany do tej pory okres pokoju. Warto więc łączyć te dwa święta w radosnym budowaniu pamięci o tamtych czasach. Dzięki nim bowiem żyjemy dzisiaj w demokratycznej Europie wolnej od wojen – uważa Adam Szejnfeld, eurodeputowany z Wielkopolski, który w dniu 8 maja br. wziął udział w oficjalnych uroczystościach z okazji Dnia Zwycięstwa oraz Dnia Europy w Pile.

Uroczystości zorganizowane przez Prezydenta Piły odbyły się na Palcu Zwycięstwa, a wzięli w nich udział m.in. uczniowie pilskich szkół z flagami państw UE, którzy w dniu 24 maja br. będą prezentować wylosowane przez siebie państwa na Paradzie Europejskiej w Pile. Była też kompania Honorowa Wojska Polskiego oraz liczne delegacje organizacji społecznych, instytucji i zakładów pracy.

Narodowy Dzień Zwycięstwa – to święto państwowe ustanowione przez Sejm RP na mocy ustawy uchwalonej 24 kwietnia 2015r. Upamiętnia ono zwycięstwo nad hitlerowskimi Niemcami. Wspomniana ustawa zniosła jednocześnie dekret z 8 maja 1945 roku o ustanowieniu Narodowego Święta Zwycięstwa i Wolności na dzień 9 maja. Projekt w sprawie zniesienia obchodzonego dotąd 9 maja święta upamiętniającego zakończenie II wojny światowej i ustanowienia nowego na dzień 8 maja złożył w Sejmie Klub Platformy Obywatelskiej. Podczas prac parlamentarnych panowała zgoda co do zniesienia Narodowego Święta Zwycięstwa i Wolności, nie było już jednak jedności wśród posłów ws. ustanowienia nowego święta. Tekst ustawy o ustanowieniu Narodowego Dnia Zwycięstwa: Dz.U. 2015 poz. 622

Dzień Europy w Polsce oficjalnie obchodzony jest 9 maja i jest jednym z symboli Unii Europejskiej. Wybranie tej właśnie daty na Dzień Europy nie jest przypadkowe. Dnia 9 maja 1950 roku Robert Schumann, francuski minister spraw zagranicznych, przedstawił plan, teraz określany jako „Plan Schumana”. Dotyczył on utworzenia organizacji, mającej na celu krzewienie idei integracji europejskiej w kwestiach gospodarczych. Dało to podstawę do integracji także politycznej oraz społecznej budując fundament pod obecnie istniejącą Unię Europejską – Wspólnotę pokoju i nowoczesnych wartości wspierających rozwój i dobrobyt Europejczyków.

#Piła #PowiatPilski #Wybory #UniaEuropejska #EPP #EPL #ParlamentEuropejski @PoselSzejnfeld #UE #DzieńEuropy #Szejnfeld #AdamSzejnfeld #KoalicjaEuropejska #PrzyszłośćPolski #WielkiWybór #PlatformaObywatelska #KoalicjaObywatelska #Konstytucja #100miliardówWiecej

Marta Łasak

asystentka Posła do Parlamentu Europejskiego Adama Szejnfelda

www.szejnfeld.pl

www.kobiecastronazycia.pl

www.facebook.comPoselSzejnfeld

www.twitter.comszejnfeld

www.instagram.com

Brak możliwości dodania komentarza

Zaloguj się / Realizacja - Medianet (info@medianetinteractive.pl)