Arthur Schopenhauer “Wszystko, co doskonałe, dojrzewa powoli.”

Hannibal “Albo odnajdziemy drogę, albo ją zbudujemy.”

Gubernator czy wolny obywatel – WYBIERAJ!

Redaktor admin on 22 Październik, 2017 dostępny w Komunikaty, Komunikaty prasowe. Możesz śledzić odpowiedzi do tego wpisu poprzez RSS 2.0. Nie ma możliwości pozostawienia komentarza.

Konwencja Platformy Obywatelskiej ukazała zdecydowaną różnicę w podejściu Prawa i Sprawiedliwości oraz Platformy Obywatelskiej do idei samorządności. PiS buduje scentralizowane państwo z podległym mu społeczeństwem zarządzanym przez wojewódzkich „gubernatorów”.  Platforma Obywatelska natomiast będzie rozwijała wolnościowe idee samorządu, autonomicznego od państwa, że swobodami obywatelskimi lokalnej społeczności wspartymi nie tylko prawem, ale i pieniędzmi! Niedługo więc ludzie będą musieli wybrać: chcą samorządu dla gubernatorów, czy dla obywateli! – mówił po Konwencji PO europoseł Adam Szejnfeld.

Przeszło 1000 działaczy Platformy Obywatelskiej przybyło dziś do Łodzi na konwencję krajową PO, podczas której przewodniczący Grzegorz Schetyna, na rok przed wyborami samorządowymi, przedstawił program „Samorządna Polska”. Program, po wygranych przez opozycję wyborach, ma zapewnić samorządom rozwój i swobody społeczeństwu obywatelskiemu.

W swym przemówieniu Grzegorz Schetyna nazwał zaczynający się w przyszłym roku cykl wyborczy (następujące po sobie w przeciągu 1,5 roku wybory samorządowe, europarlamentarne, parlamentarne i prezydenckie) „walką o przyszłość Polski”, wg PO Polski opartej na wolności, własności prywatnej i samorządności”. Musimy tej Polski bronić przed tymi, którzy chcą powrotu PRL.  – dodawał Schetyna zapewniając przy tym, że PO jest przygotowana do wszystkich wyborów, które są przed nami. Bogactwo bierze się z pracy i przedsiębiorczości wspomaganej przez państwo, stwierdził Grzegorz Schetyna, dlatego też PO zrobi wszystko by nie zaprzepaścić sukcesu polskiej gospodarki z lat 1989-2015, opartego w dużej mierze o sukces polskich samorządów, a także pracy obywateli i determinacji przedsiębiorców.

Przedstawiając nowy program samorządowy przewodniczący Schetyna stwierdził, że od dziś PO, nazywana przez obóz PiS “totalną opozycją”, ma dla Polaków… “totalną propozycję”. Znalazły się w niej m.in. deklaracje likwidacji urzędów wojewódzkich oraz pozostawienie podatków PIT i CIT w samorządach bez pośrednictwa szczebla centralnego państwa, wprowadzenie obligatoryjnych budżetów obywatelskich w każdej gminie, rozszerzenie idei budżetu sołeckiego, a także własne budżety dla rad osiedli. Co więcej zapowiedziano również rozszerzenie programu Rodzina 500 plus na pierwsze dziecko, jak również zagwarantowanie godnych pensji dla młodych lekarzy. Potwierdzono także dobre zmiany na rzecz emerytów w postaci trzynastej emerytury.

Zdaniem obecnego w Łodzi europosła Adama Szejnfelda: Konwencja Platformy Obywatelskiej ukazała zdecydowaną różnicę w podejściu Prawa i Sprawiedliwości oraz Platformy Obywatelskiej do idei samorządności. PiS buduje scentralizowane państwo z podległym mu społeczeństwem zarządzanym przez wojewódzkich „gubernatorów”.  Platforma Obywatelska natomiast będzie rozwijała wolnościowe idee samorządu, autonomicznego od państwa, że swobodami obywatelskimi lokalnej społeczności wspartymi nie tylko prawem, ale i pieniędzmi! Niedługo więc ludzie będą musieli wybrać: chcą samorządu dla gubernatorów, czy dla obywateli?!

#PolskaSamorządna #TotalnaPropozycja #Opozycja #Demokracja #Polityka #Polska  #PlatformaObywatelska #NewsPlatforma #PolskaObywatelska #PaństwoPiS #RacjonalnaPolska #AntyPiS #AdamSzejnfeld #WolneMedia #Prasa #Media

Adam Araszkiewicz

asystent Posła do Parlamentu Europejskiego Adama Szejnfelda

www.szejnfeld.pl

www.kobiecastronazycia.pl

www.facebook.com/PoselSzejnfeld/

www.twitter.com/szejnfeld

www.instagram.com/szejnfeld/

Brak możliwości dodania komentarza

Zaloguj się / Realizacja - Medianet (info@medianetinteractive.pl)