Arthur Schopenhauer “Wszystko, co doskonałe, dojrzewa powoli.”

Hannibal “Albo odnajdziemy drogę, albo ją zbudujemy.”

Jarocin – spotkanie z przedsiębiorcami

Redaktor admin on 2 Luty, 2012 dostępny w Komunikaty. Możesz śledzić odpowiedzi do tego wpisu poprzez RSS 2.0. Nie ma możliwości pozostawienia komentarza.

Trzeba przywieźć, wywieźć i odpocząć – tak poseł Adam Szejnfeld żartobliwie i w przenośni określił kryteria, po spełnieniu których można się spodziewać napływu inwestorów i rozwoju lokalnej przedsiębiorczości. Poseł Adam Szejnfeld był gościem honorowym konferencji pt. „Rozwój gospodarczy – szansą Jarocina. Nowe formy współpracy samorząd gminny a lokalny biznes” Podczas swojego wystąpienia myślą przewodnią była nie tylko rozmowa na temat ściągania do gminy inwestorów, ale również jak zachęcać już istniejący biznes do dalszego rozwoju w gminie.

Ja bardzo często podkreślam, że najważniejszą cechą wszystkich zmian, jakie należy dokonać w Polsce to sposób myślenia państwa o obywatelach. Zmiana samych przepisów może nic nie dać, jeżeli nie będzie zaufania państwa, a więc jego urzędników do obywateli. By jednak łatwiej ściągać inwestorów i zachęcać do kolejnych nakładów istniejące firmy, trzeba nie tylko posiadać wolne i uzbrojone zasoby nieruchomości, ale przede wszystkim należy inwestować w infrastrukturę. To jednak tez mało, dzisiaj i pracodawcy i pracownicy po pracy oczekują na ofertę jak wykorzystać czas wolny po pracy, gdzie i na jakim poziomie kształcić swoje dzieci, uprawiać sport i rekreację. Te gminy, które rozumieją te trendy nowoczesnego społeczeństwa będą miały szansę na zwiększenie swojej pozycji konkurencyjnej, mówił poseł Adam Szejnfeld.

W ramach konferencji zaprezentowano także instrumenty i programy wsparcia przedsiębiorczości skierowane tak do ludzi, którzy dopiero stawiają pierwsze kroki w biznesie, jak i do ludzi oraz firm działających na rynku od lat.

Marta Łasak

asystentka posła Adama Szejnfelda

www.szejnfeld.pl

www.kobiecastronazycia.pl

Brak możliwości dodania komentarza

Zaloguj się / Realizacja - Medianet (info@medianetinteractive.pl)