epp5_zps3f8w24ka

Arthur Schopenhauer “Wszystko, co doskonałe, dojrzewa powoli.”

Hannibal “Albo odnajdziemy drogę, albo ją zbudujemy.”

Jedyne takie w kraju Centrum!

Redaktor admin on 18 Październik, 2018 dostępny w Komunikaty, Komunikaty prasowe. Możesz śledzić odpowiedzi do tego wpisu poprzez RSS 2.0. Nie ma możliwości pozostawienia komentarza.

Kształcenie ustawiczne oraz nauka dualna są nieodzownymi elementami działań na rzecz rynku pracy. Doskonale wiedzą o tym wielkopolscy samorządowcy, którzy inwestują w kształcenie zawodowe na najwyższym poziomie. Adam Szejnfeld, poseł do Parlamentu Europejskiego z Wielkopolski, 16 października 2018r. uczestniczył w oficjalnym otwarciu Centrum Kształcenia Praktycznego, które funkcjonuje przy Zespole Szkół nr 1 w Swarzędzu, powiat poznański. Centrum Kształcenia Praktycznego w Swarzędzu to najnowocześniejszy obiekt dydaktyczny w Polsce i jak twierdzą gospodarze jedyne takie w kraju.

Warunki, jakie dajemy naszym uczniom, zarówno do nauki zawodu, jak i zdobywania wykształcenia ogólnego sprawiają, że o jedno miejsce w szkole branżowej ubiega się nawet pięciu uczniów, a w technikum trzech – powiedział starosta poznański Jan Grabkowski. – Jako powiat nie szczędzimy na edukację, bo to jest nasza przyszłość. W tym roku na kształcenie wydaliśmy z budżetu naszego 60 mln złotych na edukację. Chcemy i kształcimy obywateli świata – dodał starosta.

Centrum Kształcenia Praktycznego w Swarzędzu to najnowocześniejszy obiekt dydaktyczny w Polsce. Wartość inwestycji wyniesie 34 miliony złotych, z czego ok. 20 milionów pochodzi z funduszy unijnych. Dzięki temu kształcenie zawodowe w powiecie poznańskim zyska europejski poziom. Supernowoczesne obiekty dydaktyczne powstały w przeciagu 14 miesięcy. W 18 specjalistycznych pracowniach młodzież będzie uczyć się w 30 zawodach.

W obiekcie funkcjonuje 18 supernowoczesnych, specjalistycznych pracowni do nauki zawodu, stacja obsługi diagnostycznej z garażem oraz część hotelowo-gastronomiczna, także służąca nauce zawodu. Na parterze z kolei urządzona jest recepcja hotelowa z zapleczem gastronomicznym i pokojami hotelowymi. W supernowoczesnym Centrum zajęcia będą odbywać się nawet na dachu budynku, gdzie zamontowano najnowocześniejsze solary słoneczne i panele fotowoltaiczne. Cały budynek nowego CKP jest przystosowany dla niepełnosprawnych.

Centrum jest wyjątkowe, ponieważ kształci w specjalnościach IT oraz 29 innych zawodach jak: mechanik pojazdów samochodowych, elektromechanik pojazdów samochodowych, technik mechatronik, monter mechatronik, mechanik automatyki przemysłowej i urządzeń precyzyjnych, czy kucharz, technik mechanik elektryk. Jak podkreślił dyrektor szkoły Przemysław Jankiewicz niektóre pracownie mają tak nowoczesny sprzęt, że mogą go zazdrościć właściciele firm.

Inf. własna oraz http://powiat.poznan.pl

#PowiatPoznański #Swarzęd #Nauka #Kształcenie #Rozwój #Wielkopolska#AdamSzejnfeld

Marta Łasak
Asystentka Posła do Parlamentu Europejskiego Adama Szejnfelda
www.szejnfeld.pl
www.kobiecastronazycia.pl
www.facebook.com/PoselSzejnfeld
www.twitter.com/szejnfeld
www.instagram.com/szejnfeld

Brak możliwości dodania komentarza

Zaloguj się / Realizacja - Medianet (info@medianetinteractive.pl)