Arthur Schopenhauer “Wszystko, co doskonałe, dojrzewa powoli.”

Hannibal “Albo odnajdziemy drogę, albo ją zbudujemy.”

Karetka pogotowia dla Chodzieży.

Redaktor admin on 16 Lipiec, 2020 dostępny w Komunikaty, Komunikaty prasowe. Możesz śledzić odpowiedzi do tego wpisu poprzez RSS 2.0. Nie ma możliwości pozostawienia komentarza.

Senator Adam Szejnfeld zwrócił się do Ministra Zdrowia z wnioskiem o zabezpieczenie środków finansowych na przyznanie Chodzieży nowej karetki pogotowania ratunkowego w ramach rządowego „Programu wymiany ambulansów”. I stało się! Chodzież otrzymała dofinansowanie na zakup nowej karetki. Dofinansowanie w wysokości 365 224 złote, zostanie przekazane z rezerwy budżetowej państwa.

Nowy ambulans ma zastąpić ten, który na początku kwietnia uległ wypadkowi w trasie do szpitala zakaźnego w Poznaniu. Poruszając się na sygnale, karetka zderzyła się z innym uczestnikiem ruchu. Auto zostało znacznie uszkodzone. Trzeba zaznaczyć, że pojazd Szpitala Powiatowego w Chodzieży należał do specjalnej grupy transportowej, jaka powstała na terenie województwa i obsługiwał całą Wielkopolskę, wykonując zadania zlecone w związku z epidemią koronawirusa. W tej chwili, z konieczności, zastąpiła ją kilkunastoletnia, wysłużona już jednostka. Kwota jaką otrzymał chodzieski szpital nie pokrywa w całości zakupu ambulansu z pełnym wyposażeniem (to koszt nawet powyżej 500 tys. zł.), ale już niebawem chodzieski szpital, ogłosi przetarg na zakup nowego pojazdu. Na szczęście specjalistyczny sprzęt nie ucierpiał a dyrektor Krzysztof Szplit zapewnia, że będzie można przenieść go z poprzedniej karetki do nowej.

Zdrowie i bezpieczeństwo jest dla nas wszystkich bardzo ważne i to czy przyjedzie do nas sprawna karetka czy też nie, wzbudza w nas poczucie bezpieczeństwa lub jeszcze bardziej wzmaga niepokój. Dlatego interweniowałem u premiera nie tylko w sprawie nowej karetki dla Chodzieży, ale także dla innych samorządów! – mówi senator Szejnfeld.

Anna Karmowska

Biuro Senatorskie Adama Szejnfelda w Pile

64-920 Piła, ul. Plac Konstytucji 3 Maja 7/4

e-mail: szejnfeld.biuro@gmail.com

tel. +48 602 738 542

REGON 385025697

Portale i media społecznościowe:

www.szejnfeld.pl

www.kobiecastronazycia.pl

www.facebook.com/PoselSzejnfeld/

www.twitter.com/szejnfeld

www.instagram.com/szejnfeld/

www.youtube.com/user/AdamSzejnfeld

Brak możliwości dodania komentarza

Zaloguj się / Realizacja - Medianet (info@medianetinteractive.pl)