Arthur Schopenhauer “Wszystko, co doskonałe, dojrzewa powoli.”

Hannibal “Albo odnajdziemy drogę, albo ją zbudujemy.”

Konkurs „Jestem szefową”

Redaktor admin on 31 Marzec, 2010 dostępny w Komunikaty. Możesz śledzić odpowiedzi do tego wpisu poprzez RSS 2.0. Nie ma możliwości pozostawienia komentarza.

 

 

 

Biuro Posła Adama Szejnfelda informuje, iż Pełnomocnik Rządu do spraw Równego Traktowania – Minister Elżbieta Radziszewska oraz Minister Edukacji Narodowej Katarzyna Hall podjęły wspólne działania na rzecz edukacji i przełamywania stereotypów dotyczących kobiet i władzy oraz promowania pozytywnego wizerunku kobiet – liderek wśród młodzieży. Poseł Adam Szejnfeld gorąco zachęca wszystkie dziewczyny i panie do wzięcia udziału we wspomnianym konkursie, sam też służy wiedzą i wsparciem dla tych osób, które będą chciały zorganizować konkurs w swoich szkołach oraz zachęcać do udziału w konkursie ogólnokrajowym.

29 marca 2010 r. został ogłoszony konkurs „Jestem szefową”, w którym mogą uczestniczyć uczennice pierwszych i drugich klas szkół ponadgimnazjalnych z całej Polski. Celem konkursu jest upowszechnienie pozytywnego i twórczego wizerunku kobiet-liderek, przełamywanie stereotypów i zachęcenie uczennic szkół ponadgimnazjalnych do podejmowania funkcji przywódczych, dalszej edukacji i podjęcia w przyszłości walki o najwyższe stanowiska w świecie biznesu, nauki i polityki w całej Polsce i Europie.

Prace konkursowe będą przyjmowane do dnia 15 maja 2010 roku, a uroczyste ogłoszenie wyników odbędzie się 14 czerwca b.r. w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów w Warszawie.

Na finalistki konkursu czeka spotkanie z kobietami pełniącymi najwyższe funkcje kierownicze w świecie biznesu, mediów i polityki m.in. Prezydent Miasta Stołecznego Warszawy – Hanną Gronkiewicz-Waltz, wizyta w Sejmie RP czy też spotkanie w firmie z dobrymi praktykami na rzecz równości szans kobiet i mężczyzn w miejscu pracy.

Wszelkie informację dotyczące konkursu wraz z regulaminem dostępne są na stronach internetowych:

www.rownetraktowanie.kprm.gov.pl
www.men.gov.pl

Adam Szejnfeld, były wiceminister gospodarki od lat zajmuje się tematyką kobiet w życiu publicznym, zwłaszcza w biznesie. W okresie poświątecznym zamierza uruchomić specjalną stronę WWW poświeconą tej problematyce.

Milena Jarzyna-Maliszewska
asystentka posła Adama Szejnfelda
www.szejnfeld.pl

Brak możliwości dodania komentarza

Zaloguj się / Realizacja - Medianet (info@medianetinteractive.pl)