Arthur Schopenhauer “Wszystko, co doskonałe, dojrzewa powoli.”

Hannibal “Albo odnajdziemy drogę, albo ją zbudujemy.”

Konwencja Koalicji Obywatelskiej w Wielkopolsce

Redaktor admin on 15 Październik, 2018 dostępny w Komunikaty, Komunikaty prasowe. Możesz śledzić odpowiedzi do tego wpisu poprzez RSS 2.0. Nie ma możliwości pozostawienia komentarza.

W Poznaniu nigdy nie wygra partia, która łamie konstytucję i niszczy rządy prawa. Ani w Wielkopolsce nie wygra PiS, bo tu się szanuje porządek. Tu nie wygra nigdy partia, która chce wyprowadzić Polskę z Unii Europejskiej – powiedział Grzegorz Schetyna podczas Regionalnej Konwencji Wyborczej w Poznaniu. Dla dobra Polski Jacek Jaśkowiak pierwszy zatrzymał w Poznaniu Macierewicza z jego apelami smoleńskimi, by ochronić powagę obchodów Czerwca`56. I gdzie jest dziś Macierewicz? – dodał przewodniczący Schetyna. Wielkopolska Konwencja Wyborcza Koalicji Obywatelskiej odbyła się 13 października 2018r. Wśród uczestników konwencji oprócz kandydatów obecni byli także honorowi goście w tym: Grzegorz Schetyna, Katarzyna Lubnauer, Ewa Kopacz, Tomasz Siemoniak, Katarzyna Kidawa-Błońska. W konwencji udział wziął również eurodeputowany z Wielkopolskim, Adam Szejnfeld.

Jak podkreślano na konwencji, przed Polakami są bardzo ważne wybory. Być może najważniejsze od dwudziestu dziewięciu lat. Zaczyna się walka o przyszłość Polski. Cztery bitwy, jedna po drugiej, które zdecydują czy będziemy żyć na wschodzie czy na zachodzie Europy. W tych wyborach, po raz pierwszy od 1990 roku, nie będzie chodzić o to, jaka partia będzie miała w samorządach większość. Koalicja Obywatelska walczy o samo przetrwanie w Polsce demokratycznego samorządu. Walczy znowu o Polskę.

Podczas swojego wystąpienia Marek Woźniak chwalił sukcesy koalicji PO – PSL i dokonania naszego regionu:  Dbamy o wysokie standardy, bo nie kierujemy się zbójecką zasadą „tylko dla swoich”. Gdyby tak było, to Kalisz i Leszno nic by nie dostały, a tak nie jest. Mamy naprawdę dobre wyniki i nasz region rośnie w siłę. Takie codzienne wzrastanie nie jest może sexy i nie przyciąga mediów, ale prowadzi do dobrych osiągnięć. Marszałek mówił także o niskie bezrobocie, także wśród młodych ludzi. – Wynosi tylko 7 proc. a na Podkarpaciu tak chwalonym przez PiS aż 26 proc. Mamy najwyższy wzrost PKB i dobre ratingi. Należymy do 20 najlepszych regionów w Europie. Nic dziwnego, że nasi oponenci z PiS nie wiedzą, co tu u nas mówić. Nie chcemy, aby jedynie słusznie kierunki i poglądy, były kierowane z warszawskiej centrali PiS. I wystarczy, żeby nam nie przeszkadzano. Wierzę, że Wielkopolanie opowiedzą się za nowoczesnym regionem, a nie za autorytarną Polską, jaką proponuje PiS.

Podczas konwencji swoje wystąpienie miał także prezydent stolicy Wielkopolski – Jacek Jaśkowiak, który powiedział Wiem, że w minionej kadencji was zaskakiwałem. Poszedłem w marszu równości, przystąpiłem do rozliczeń z Kościołem, powołałem na wiceprezydenta działacza Inicjatywy Polskiej. Ale współpraca z lewicą i ruchami miejskimi potrafi przynieść rezultaty – mówił Jaśkowiak i dziękował Rafałowi Grupińskiemu, szefowi wielkopolskiej po, że „nigdy nie proponował kolegów z otoczenia partyjnego na różne stanowiska”. – Tym się różnimy od PiS, że nie ma u nas miejsc dla Misiewiczów. Potrafimy za to sprawnie wykorzystywać środki unijne. I pokazaliśmy, że nie trzeba w pozycji klęczącej rozmawiać z rządem. Jacek Jaśkowiak odniósł się także do do twierdzenia, że prezydenci miasta powinni być neutralni – Mówi się, że prezydent musi być neutralny, musi być spoza partii. Tacy jak Jaki muszą występować z partii, bo to wstyd być w takiej partii. Ja jestem bo to wielki zaszczyt i wielki honor. W ocenie prezydenta Poznania podczas wyborów samorządowych będziemy wybierać między wolnością a jej brakiem. Polską z podniesionym czołem, wolną otwartą i tolerancyjną, a pokorną i klękającą przed milionerami z PiS-u.

Konwencja zakończyła się prezentacją liderów list do sejmiku oraz kandydatów na prezydentów wszystkich wielkopolskich miast.

Pełen program Koalicji Obywatelskiej dla Wielkpolski można znaleźć pod tym adresem:

https://koalicjaobywatelska.pl/files/pdf/wielkopolskie.pdf

Kandydatów do poszczególnych organów samorządowych można znaleźć tu:

https://koalicjaobywatelska.pl/?gclid=Cj0KCQjwr4beBRDNARIsAGZaZ5fjqOGroW_rIw_dyFlnggK6fGQDGE7kRs05htL99-BSOLTYwgYIxNUaAsD9EALw_wcB

#KoalicjaObywatelska #WszystkoWTwoichRękach #PolskaMaPrzyszłość #Wielkopolska #Liderzy #PO #AdamSzejnfeld #Platforma Obywatelska #PółnocnaWielkopolska #Nowoczesna #Wybory #ZamachnaDemokrację #WielkopolskaPO #WoneWybory #Demokracja #Samorząd #KoalicjaObywatelska #EPP #EPL #ParlamentEuropejski #PE

Marta Łasak

Asystentka Posła do Parlamentu Europejskiego Adama Szejnfelda

www.szejnfeld.pl

www.kobiecastronazycia.pl

www.facebook.com/PoselSzejnfeld

www.twitter.com/szejnfeld

www.instagram.com/szejnfeld

Brak możliwości dodania komentarza

Zaloguj się / Realizacja - Medianet (info@medianetinteractive.pl)