Arthur Schopenhauer “Wszystko, co doskonałe, dojrzewa powoli.”

Hannibal “Albo odnajdziemy drogę, albo ją zbudujemy.”

Kultura co narody zbliża

Redaktor admin on 4 Grudzień, 2013 dostępny w Komunikaty. Możesz śledzić odpowiedzi do tego wpisu poprzez RSS 2.0. Nie ma możliwości pozostawienia komentarza.

zdj. Sejm RP

Poseł Adam Szejnfeld, przewodniczący Grupy Parlamentarnej Polska – Republika Korei, w dniu 3 grudnia 2013 r. zorganizował w Sejmie pokaz filmu koreańskiego reżysera Kim Ki-Duka pt. „Wiosna, lato, jesień, zima… i wiosna”. Specjalnej projekcji filmu towarzyszyła dyskusja o perspektywach rozwoju relacji Polski i Republiki Korei. Zostali na nią zaproszeni przedstawiciele strony koreańskiej oraz polskiego rządu, władz lokalnych, świata biznesu i kultury. Pokaz wpisuje się w działania na rzecz wzmacniania nie tylko polsko-koreańskiej współpracy parlamentarnej, ale także gospodarczej, naukowej, kulturalnej i turystycznej. Kultura zbliża ludzi – komentował poseł Adam Szejnfeld. W uroczystości udział wzięli także m.in. Andrzej Biernat, Minister Sportu i Turystyki, Jerzy Wenderlich, Wicemarszałek Sejmu RP oraz Ambasador Young Sun Paek.

„Wiosna, lato, jesień, zima … i wiosna” – koreański obraz z 2003 r., który został zaprezentowany w Sejmie, to pełna symboli, filozoficzna opowieść o dwóch buddyjskich mnichach, żyjących w rytmie natury w klasztorze oddalonym od świata. Film pokazuje proces dorastania i wewnętrznego dojrzewania młodszego z bohaterów, który uczy się życia pod okiem swojego mistrza – duchowego nauczyciela, stopniowo zgłębiając tajniki ludzkiej natury. Historia jest opowiedziana w pięciu częściach – cztery z nich odpowiadają porom roku, a ostatnia sygnalizuje powracającą pętlę czasu i przemijanie. Wyreżyserowany, przez Kim Ki-duka film cechuje wyjątkowa oszczędność w słowach i przejmujące, malarskie obrazy uduchowionej przyrody.

Wydarzenie zostało zorganizowane przez posła Adama Szejnfelda, przewodniczącego Grupy Parlamentarnej Polska-Republika Korei. W tej kadencji Sejmu Grupa działa od marca 2012 r. i liczy obecnie 17 członków. Oprócz kontaktów bilateralnych na szczeblu parlamentarnym jej priorytetem jest szersza współpraca w celu promocji i wspierania rozwoju wzajemnych stosunków obu państw i narodów. W tym zakresie odbywają się m.in. spotkania z przedstawicielami koreańskiej dyplomacji, środowisk gospodarczych, kulturalnych i młodzieżowych.

Źródło: inf. własna oraz sejm.gov.pl

Marta Łasak

asystentka posła Adam Szejnfelda

www.szejnfeld.pl

www.kobiecastronazycia.pl

Brak możliwości dodania komentarza

Zaloguj się / Realizacja - Medianet (info@medianetinteractive.pl)