Arthur Schopenhauer “Wszystko, co doskonałe, dojrzewa powoli.”

Hannibal “Albo odnajdziemy drogę, albo ją zbudujemy.”

Leszno dla seniorów

Redaktor admin on 19 Październik, 2015 dostępny w Komunikaty, Komunikaty prasowe. Możesz śledzić odpowiedzi do tego wpisu poprzez RSS 2.0. Nie ma możliwości pozostawienia komentarza.

Jednym z priorytetów państwa na przyszłość powinna być, poza wspieraniem młodych w uzyskiwaniu pracy i zakładaniu rodzin, polityka senioralna. Żyjemy bowiem dłużej, dłużej trwa też aktywność zawodowa i społeczna ludzi w Polsce. Opieka geriatryczna więc, poza społecznym zaangażowaniem ludzi starszych, to pilne wyzwanie dla rządzących. To także przestrzeń dla inicjatyw prywatnych oraz współpracy sektora publicznego i prywatnego – stwierdził eurodeputowany Adam Szejnfeld, który wizytował nowo oddany kompleks Zakładu Pielęgnacyjno-Opiekuńczo-Rehabilitacyjnego „Niezapominajka” oraz „Pensjonat dla Osób Starszych” w Lesznie.

Spotkanie posła oraz miejscowych działaczy społecznych odbyło się w nowo otwartym Zakładzie Pielęgnacyjno-Opiekuńczo-Rehabilitacyjnym „Niezapominajka”, wybudowanym przy wsparciu funduszy Unii Europejskiej z programu Jessica. Miejsce to wyróżnia innowacyjna koncepcja oraz kompleksowe podejście do potrzeb osób starszych. Jak zauważył europoseł Szejnfeld – Polityka senioralna oraz inwestycje takie jak ta są wyjątkowo istotne. Dzisiejsze społeczeństwo wreszcie doceniło znaczenie osób starszych. Żyjemy coraz dłużej, dlatego też powinniśmy dołożyć wszelkich starań, aby nasz kraj był gotowy odpowiedzieć na potrzeby i oczekiwania rosnącej liczby seniorów.

Po spotkaniu odbyła się konferencja prasowa, w której udział wzięli m.in. radna Barbara Mroczkowska, Piotr Ratajczak, absolwent ekonomii na Uniwersytecie Przyrodniczym oraz przedsiębiorca Robert Florczak. Korzystając z okazji, poseł Adam Szejnfeld w swoim wystąpieniu wyraził poparcie dla Barbary Mroczkowskiej w jej ubieganiu się o mandat posłanki na Sejm RP. Barbara Mroczkowska jest absolwentką politologii i Podyplomowych Studiów Bankowości w zakresie finansów. Od dwóch kadencji jest radną Miasta Leszna i od lat działa na rzecz seniorów oraz integracji środowiska wojskowego i cywilnego. Jest także autorką takich projektów takich jak „Pudełko życia” – akcji mającej na celu ułatwienie służbom medycznym udzielenie pomocy seniorom, oraz spotkań młodzieży z żołnierzami powracającymi z misji w Afganistanie. To wspaniały przykład osoby oddanej sprawom społecznym i publicznym – podkreślił poseł Adam Szejnfeld.

Justyna Pietryga

Biuro Adama Szejnfelda

Posła do Parlamentu Europejskiego

www.szejnfeld.pl

www.kobiecastronazycia.pl

Brak możliwości dodania komentarza

Zaloguj się / Realizacja - Medianet (info@medianetinteractive.pl)