epp5_zps3f8w24ka

Arthur Schopenhauer “Wszystko, co doskonałe, dojrzewa powoli.”

Hannibal “Albo odnajdziemy drogę, albo ją zbudujemy.”

Mamy przeszkadzać, mamy nie popierać, mamy wątpić…

Redaktor admin on 6 Maj, 2019 dostępny w Komunikaty, Komunikaty prasowe. Możesz śledzić odpowiedzi do tego wpisu poprzez RSS 2.0. Nie ma możliwości pozostawienia komentarza.

Bądźcie odważni w stawianiu pytań. Nie dajcie sobie wmówić, że mamy myśleć w sposób jednakowy, że mamy „nie przeszkadzać i popierać” – powiedział Donald Tusk podczas spotkania „Nadzieja i odpowiedzialność. O konstytucji, Europie i wolnych wyborach”, które odbyło się 3 maja 2019r. w Auditorium Maximum na Uniwersytecie Warszawskim. W wydarzeniu uczestniczył także wielkopolski eurodeputowany Adam Szejnfeld. Spotkanie rozpoczęło się minutą ciszy poświęconą prof. Karolowi Modzelewskiemu.

Donald Tusk w swoim przemówieniu powiedział m.in, że jako szef Rady Europejskiej nie powinienem się angażować w kampanię na rzecz jakiejś partii politycznej, ale jest moim prawem i obowiązkiem wspierać Europejczyków w każdym kraju, wszystkich tych, którzy uparli się, żeby ludzi łączyć, a nie dzielić. Jak podkreślił Donald Tusk, polityka to nie mecz, nie powinna polegać na tym, że ktoś unicestwi przeciwnika. Ktokolwiek wygrywać będzie wybory nie może powiedzieć: Polska jest moja. Polityka to nie pole bitwy – ocenił przewodniczący Tusk. Dodał także, że dziś w Polsce dominuje patrzenie na politykę, jak na bitwę. A jeśli to się nie zmieni to może nas czekać bitwa jak z hitowego serialu “Gra o tron”.

Tusk odniósł się także do obywającego się święta 3 maja – Uczestniczyłem w obchodach dzisiejszego święta, razem z prezydentem Andrzejem Dudą. I towarzyszyła mi jedna myśl, której towarzyszyła emocja, refleksja historyczna, jak i świadomość tego, co dziś dzieje się w Polsce. Nie może być tak, że władza raz do roku obchodzi Święto Konstytucji, a na co dzień konstytucję obchodzi. Przewodniczący RE powiedział również, że był zmieszany, kiedy prezydent Duda, dawniej eurosceptyk, w trakcie kampanii wyborczej w miłości do UE przebija nawet jego – odniósł się tutaj do słów Andrzeja Dudy o wpisaniu obecności Polski w UE do konstytucji – Po co zmieniać konstytucję, skoro nie przestrzega się jej podstawowych przepisów? – zapytał retorycznie.

W swoich wystąpieniu przewodniczący Tusk mówił także o sytuacji Polski, Unii Europejski oraz Polski w Unii. A także o historii, która co prawda wg Donalda Tuska nie powtarza się, ale się rymuje, jednak w przypadku wypowiedzi polityków PiS – czasem powraca. Chodzi o słowa polityków rządzącej opcji nt. strajkujących nauczycieli – Kiedy jeden z polityków obozu rządzącego porównał nauczycieli do Wehrmachtu, tak zrobiło mi się cieplej koło serca i pomyślałem: wraca stare. Nie jesteście sami drodzy nauczyciele.

Ale nie tylko o historii była mowa, lecz również o wyzwaniach przyszłości. Na przykład tych związanych koniecznością ochrony klimatu, czy też o świecie rozwijających się nowych technik i technologii, które zmienią nie tylko gospodarkę, czy rynek pracy, ale i świat polityki, przynosząc nowe wzywania, ale i nowe zagrożenia. Myśli się o nich już w Ameryce, w Azji, w Zachodniej Europie, ale nie w Polsce. Polska bowiem ciągle pogrążona jest w historycznej i politycznej bitwie na słowa, w wojnie polsko-polskiej. Świat natomiast idzie do przodu, świat nam ucieka!…

#DonaldTusk #Warszawa #Wybory #UniaEuropejska #NATO #4Czerwca #Przedsiębiorczość #Gospodarka #Rozwój #Inwestycje #EPP #EPL #ParlamentEuropejski @PoselSzejnfeld #Warszawa #Szejnfeld #AdamSzejnfeld #KoalicjaEuropejska #PrzyszłośćPolski #WielkiWybór #PlatformaObywatelska #KoalicjaObywatelska #Konstytucja #100miliardówWiecej

Marta Łasak

asystentka Posła do Parlamentu Europejskiego Adama Szejnfelda

www.szejnfeld.pl

www.kobiecastronazycia.pl

www.facebook.comPoselSzejnfeld

www.twitter.comszejnfeld

www.instagram.com

Brak możliwości dodania komentarza

Zaloguj się / Realizacja - Medianet (info@medianetinteractive.pl)