Arthur Schopenhauer “Wszystko, co doskonałe, dojrzewa powoli.”

Hannibal “Albo odnajdziemy drogę, albo ją zbudujemy.”

MTP – polskie centrum handlu i promocji

Redaktor admin on 5 Wrzesień, 2010 dostępny w Komunikaty. Możesz śledzić odpowiedzi do tego wpisu poprzez RSS 2.0. Nie ma możliwości pozostawienia komentarza.

Poseł Adam Szejnfeld wziął udział w uroczystościach otwarcia nowego, nowoczesnego pawilonu Międzynarodowych Tragów Poznańskich. Poznań i nasze Międzynarodowe Targi Poznańskie są centrum nie tylko międzynarodowego handlu, ale i promocji polskiego biznesu. To wartość, która służy stolicy Wielkopolski i naszemu regionowi, ale i całej Polsce – uważa poseł Adam Szejnfeld. Wśród zaproszonych gości na uroczystości byli obecni także m.in. Eugeniusz Grzeszczak, sekretarz stanu w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów, Piotr Florek, wojewoda wielkopolski, Wojciech Jankowiak, wicemarszałek województwa, Tomasz Kaiser, wiceprezydent Poznania. Uroczystość miała miejsce w dniu 4 września br. w Poznaniu.

Nowy pawilon Międzynarodowych Targów Poznańskich liczy 3.600 m2 powierzchni wystawienniczej, a nowy kompleks będzie miał łącznie 11 tys. m2. Koszt całości inwestycji zamknął się w kwocie ok. 25 mln zł. To tylko pierwszy etap rozbudowy terenów targowych. Spółka MTP rozpoczęła bowiem już kolejną inwestycję – budowę Centrum Targowego i nowego Centrum Kongresowego. Będzie ono zorganizowane na powierzchni 15.000 m2, co spowoduje, że będzie to największe centrum kongresowe w Polsce.

Andrzej Byrt, prezes MTP, przedstawił gościom nie tylko sięgającą 1920 roku historię targów, ale także zaprezentował plany Zarządu MTP na kolejne 10 lat inwestycji. Tereny poznańskich targów już dzisiaj powodują, że spółka liczy się nie tylko w Europie ale i na świecie, lecz realizowane inwestycje (reinwestowane jest 80% zysków) jeszcze bardziej mają umocnić jej pozycję konkurencyjną wśród czołowych spółek targowych świata.
Na koniec imprezy goście targowi mogli porozmawiać o gospodarce, przemyśle i handlu ale także oddać się uczcie duchowej. Przyczynkiem do tego był koncert światowej sławy pianisty Leszka Możdżera. Dźwięki utworów Chopina grane w jazzowych interpretacjach porwały ponad tysięczną widownię.

Antoni Kolasa

Dyrektor Biura Poselskiego Posła Adama Szejnfelda

1 Komentarz do “MTP – polskie centrum handlu i promocji”

 1. Z wielką atencją dziękujemy za wspaniałą rozmowę i piękne komentarze, które zostały wyzwolone dzięki artystowskiej atmosferze dominującej długo po doskonałym koncercie
  Z wyrazami szacunku
  Dawid Ney
  Jędrzej Stefan Oksza-Płaczkowski
  http://www.placzkowski.blog.onet.pl
  http://www.poznanpolis.pl
  http://www.facebook-Jędrzej Stefan Oksza-Płaczkowski

Brak możliwości dodania komentarza

Zaloguj się / Realizacja - Medianet (info@medianetinteractive.pl)