Arthur Schopenhauer “Wszystko, co doskonałe, dojrzewa powoli.”

Hannibal “Albo odnajdziemy drogę, albo ją zbudujemy.”

Nowy Tomyśl i Opalenica – spotkania z przedsiębiorcami

Redaktor admin on 8 Październik, 2011 dostępny w Komunikaty. Możesz śledzić odpowiedzi do tego wpisu poprzez RSS 2.0. Nie ma możliwości pozostawienia komentarza.

Poseł Adam Szejnfeld 6 października br. obył wizytę roboczą w firmie Aesculap-Chifa w Nowym  Tomyślu oraz przedsiębiorstwo Rouwdach w Łęczycy k. Opalenicy. Spotkał się także z członkami Nowotomyskiej Izby Gospodarczej i przedstawicielami małych i średnich przedsiębiorstw gminy Opalenica. Na spotkaniach z przedsiębiorcami i menedżerami poseł Szejnfeld przedstawił najważniejsze dokonania deregulacyjne ostatniej kadencji; poruszano także sprawy dotyczące potrzebnych dla rozwoju przedsiębiorczości kolejnych zmian polskiego prawa gospodarczego.

Poseł Adam Szejnfeld wspomniał, że często słyszy zarzuty odnośnie złego prawa, które dotyczą spraw sprzed kilku lat. Dlatego na takich spotkaniach stara się przekazać informację o deregulacji, aby uświadomić, że w minionych czterech latach stosunek państwa do obywateli i przedsiębiorców uległ poważnym zmianom. Poseł poprosił także, aby wskazywać mu problemy, postulaty i własne bolączki, by można było podejmować kolejne ważne inicjatywy deregulacyjne w naszym kraju.

Najważniejszą cechą wszystkich zmian jakie należy dokonać w Polsce to sposób myślenia państwa o obywatelach. Zmiana samych przepisów może nic nie dać, jeżeli nie będzie zaufania państwa, a wiec jego urzędników do obywateli. Dla mnie jedną z najważniejszych zmian jakie dokonaliśmy w mijającej kadencji to zmiana kultury zaświadczeń na kulturę oświadczeń. Ważna jest także nowa ustawa o partnerstwie publiczno – prywatnym. PPP to instytucja, która generuje dziesiątki miliardów inwestycji za granicą, a w Polsce przed zmianą prawa nie dawał żadnej wartości dodanej. W tej kadencji uchwaliliśmy nową ustawę, opartą na wzorze prawa anglosaskiego. Dzięki temu w ubiegłym roku wygenerowano ok. 220 inwestycji. Ludzie sami wiedzą co im służy a co przeszkadza. W tym celu tworzymy przepisy, aby  jak najmniej przeszkadzały w rozwoju, mówił poseł Adam Szejnfeld.

Uczestnicy obu spotkań poruszyli wiele interesujących kwestii m.in. sprawy spółdzielni w Polsce, problem z podatkiem Belki, funkcjonowania SSE, zlikwidowania sprawozdań firm w Monitorze Polskim B, problem z e-fakturami, czy przepisów ostatniej ustawy dotyczącej klęsk żywiołowych. W niektórych kwestiach przedsiębiorcy nie wiedzieli o podjętych już powstałych zmianach.

Poseł złożył także wizytę roboczą w w firmie Aesculap-Chifa z Nowego Tomyśla, która jest członkiem koncernu BRAUN SHARING EXPERTISE. Firma jest producentem ponad 6000 wzorów narzędzi medycznych o światowych parametrach jakościowych oraz dystrybutorem takich grup produktów jak m.in. systemy kontenerowe, zestawy do urologi, materiały medyczne do transfuzji. Produkowane przez Aesculap-Chifa narzędzia w hwili obecnej są w ponad 90% eksportowane na światowe rynki jak: Japonia, Niemcy, USA, Wielka Brytania, Francja, Włochy, Hiszpania, Korea, Meksyk, Brazylia, Austria.

Drugą firmą, którą odwiedził poseł Adam Szejnfelda był ROUWDACH Sp. z o.o., która jest czołowym producentem prefabrykantów betonowych w Wielkopolsce. W asortymencie firmy znajduje się szeroki wachlarz produktów począwszy od podstawowych elementów do zbudowania trwałej i estetycznej nawierzchni z betonowej kostki brukowej wraz z krawężnikami, opornikami i obrzeżami a także elementami odprowadzającymi wodę z nawierzchni, do elementów kreujących małą architekturę. Wszelkie wyroby produkowane są na bieżąco w 4-ch podstawowych kolorach takich jak: szary, czarny, czerwony, melanż (barwy jesieni). Firma, mimo że jest ogromna, zatrudnia jedynie ok. stu pracowników, bowiem większość produkcji jest całkowicie zautomatyzowana.

Marta Łasak

asystentka posła Adama Szejnfelda

www.szejnfeld.pl

Brak możliwości dodania komentarza

Zaloguj się / Realizacja - Medianet (info@medianetinteractive.pl)