Arthur Schopenhauer “Wszystko, co doskonałe, dojrzewa powoli.”

Hannibal “Albo odnajdziemy drogę, albo ją zbudujemy.”

Ochrona zdrowia ludzi – teraz nie ma sprawy ważniejszej!

Redaktor admin on 22 Październik, 2020 dostępny w Komunikaty, Komunikaty prasowe. Możesz śledzić odpowiedzi do tego wpisu poprzez RSS 2.0. Nie ma możliwości pozostawienia komentarza.

Chodzież. Senator Adam Szejnfeld spotkał się ze starostą Mirosławem Juraszkiem oraz dr Krzysztofem Szplitem, dyrektorem Szpitala Powiatowego w Chodzieży, aby omówić aktualną sytuację w powiecie pod względem zabezpieczenia mieszańców przed negatywnymi skutkami epidemii.

Nikt nie wie lepiej, jak wygląda sytuacja na froncie walki ze skutkami epidemii niż pracownicy Pogotowia Medycznego oraz Szpitala. Dlatego senator Szejnfeld rozmawiał na ten temat nie tylko ze starostą powiatu, ale także z ratownikami pogotowia oraz z dr Krzysztofem Szplitem, dyrektorem Szpitala Powiatowego w Chodzieży.

Chodzież jest nieźle przygotowana do aktualnej sytuacji, ale tylko dlatego, że praktycznie już od wiosny w Szpitalu Powiatowym podjęto niezbędne kroki, aby działać jak najbardziej skutecznie. Podobnie, nie czkając na rozwój sytuacji oraz reakcje rządu, już w wakacje przygotowano na potrzeby obserwacji oraz uleczenia chorych na COVID-19 odpowiednią liczbę łóżek. Podobnie świetnie zachowują się lekarze, pielęgniarki, ratownicy, personel pomocniczy, wszyscy pracownicy. Łóżka bowiem same nie wystarczą potrzebni są jeszcze ludzie do służenia pomocą pacjentom. W Chodzieży nie było zaskoczenia, że do pracy na najgorszym odcinku zgłosiło się wielu ochotników. Brawo!

Niestety, poza lóżkami i personelem konieczny jest także dodatkowy sprzęt. I z tym nawet najlepszy szpital już sam sobie nie poradzi. Dla Chodzieży konieczny jest na przykład mobilny rentgen cyfrowy – komentuje przeprowadzone rozmowy senator Adam Szejnfeld.

Anna Karmowska

Biuro Senatorskie Adama Szejnfelda w Pile

64-920 Piła, ul. Plac Konstytucji 3 Maja 7/4

e-mail: szejnfeld.biuro@gmail.com

tel. +48 602 738 542

REGON 385025697

Portale i media społecznościowe:

www.szejnfeld.pl

www.kobiecastronazycia.pl

www.facebook.com/PoselSzejnfeld/

www.twitter.com/szejnfeld

www.instagram.com/szejnfeld/

#PowiatChodzieski #Chodzież #Epidemia #COVID19 #Pandemia #Wielkopolska #senatorSzejnfeld #PlatformaObywatelska #KoalicjaObywatelska #SzpitalPowiatowy #SłużbaZdrowia #OchronaZdrowia #PogotowieRatunkowe #PogotowieMedyczne #Lekarze #Medycy #Pomoc #Pomagamy

Brak możliwości dodania komentarza

Zaloguj się / Realizacja - Medianet (info@medianetinteractive.pl)