epp5_zps3f8w24ka

Arthur Schopenhauer “Wszystko, co doskonałe, dojrzewa powoli.”

Hannibal “Albo odnajdziemy drogę, albo ją zbudujemy.”

Pieniądze nie tylko na chodniki – Powstanie Wielkopolskie Centrum Zdrowia Dziecka

Redaktor admin on 18 Październik, 2018 dostępny w Komunikaty, Komunikaty prasowe. Możesz śledzić odpowiedzi do tego wpisu poprzez RSS 2.0. Nie ma możliwości pozostawienia komentarza.

Wielkopolskie Centrum Zdrowia Dziecka to długo wyczekiwana przez mieszkańców Poznania i całego regionu inwestycja w służbę zdrowia. 17 października 2018 r. podpisano oficjalną umowę pomiędzy samorządem województwa wielkopolskiego, a firmą WARBUD S.A. Zgodnie z jej postawieniami główny wykonawca ma 30 miesięcy na wybudowanie szpitala, ponieważ placówka już na początki 2021 ma zacząć przyjmować pacjentów. W uroczystości podpisania umowy udział wzięli samorządowcy i parlamentarzyści, w tym także eurodeputowany z Wielkopolski – Adam Szejnfeld.

Warto podkreślić, iż oprócz bardzo wysokiego udziału funduszy Unii Europejskiej, wkład będzie miał w tę inwestycję także Europejski Bank Inwestycyjny, który obchodzi w bieżącym roku 60 lat istnienia. Polska jest największym beneficjentem jego wsparcia. I zaręczyć można, że pieniądze z Unii oraz z EBI nie poszły i nie pójdą tylko na chodniki – powiedział żartem eurodeputowany z Wielkopolski, Adam Szejnfeld.

Marszałek Województwa Wielkopolskiego Marek Woźniak podkreślił, że jest to dla niego bardzo radosna chwila, która wieńczy lata zabiegów i pracy nad projektem nowego szpitala dziecięcego w Poznaniu. Jak powiedział – Od momentu podpisania umowy już de facto rozpoczyna się budowa obiektu. Dzisiaj plac zostaje przekazany wykonawcy i od tej pory będziemy już tylko doglądać tej budowy, by szła ona sprawnie, dobrze i szybko, i będziemy czekać na jej ukończenie. Marszałek podkreślił, że w placówka będzie znaczącym skokiem jakościowym dla małych pacjentów i ich rodziców – Kluczową rzeczą, na jaką chcę zwrócić uwagę jest zupełnie inna filozofia podejścia do pobytu rodzica w szpitalu. Dotychczas, co znamy choćby z czasów PRL, rodzić był izolowany od dziecka, nie miał prawa wejścia na salę szpitalną. Zmienił się już system, ale nie zmieniły się obiekty. Te budynki, w których dzisiaj są szpitale dziecięce, w tym nasz szpital przy ul. Krysiewicza, nie jest dostosowany do pobytu rodziców; dlatego śpią oni albo na krzesłach, albo pod łóżkami. Ten szpital już przewiduje pobyt rodzica z dzieckiem, więc to jest zasadnicza zmiana – i to będzie w końcu zupełnie nowa jakość.

Wielkopolskie Centrum Zdrowia Dziecka powstanie w sąsiedztwie obecnego Szpitala Wojewódzkiego w Poznaniu przy ul. Juraszów. Będzie to nowoczesny szpital pediatryczny, z pierwszym w Wielkopolsce Szpitalnym Oddziałem Ratunkowym dedykowanym najmłodszym mieszkańcom regionu. Opieka medyczna zostanie zapewniona w ramach 9 oddziałów, w salach jednoosobowych, przeznaczonych dla 354 dzieci i ich opiekunów. W szpitalu znajdzie się zespół kilkunastu poradni specjalistycznych. Na blisko 3 hektarach kompleksu, wokół siedmiokondygnacyjnego budynku szpitala o powierzchni blisko 36 tys. m2, powstanie parking na 425 aut, miejsca rekreacji dla pacjentów, tzw. infrastruktura towarzysząca wraz z układem komunikacyjnym wewnętrznym i zewnętrznym, obejmującym kompleksową modernizację drogi dojazdowej do szpitala.

Inwestycja warta ok. 426 mln zł zostanie zrealizowana ze środków budżetu Województwa Wielkopolskiego przy wsparciu środków unijnych z Wielkopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego 2014-2020.

Według założeń najmłodsi pacjenci naszego regionu będą mogli skorzystać z nowoczesnej, dedykowanej specjalnie ich potrzebom specjalistycznej i przyjaznej infrastruktury w 2021 roku.

Inf. własna oraz umww.pl

Marta Łasak

Asystentka Posła do Parlamentu Europejskiego Adama Szejnfelda

www.szejnfeld.pl

www.kobiecastronazycia.pl

www.facebook.com/PoselSzejnfeld

www.twitter.com/szejnfeld

www.instagram.com/szejnfeld

Brak możliwości dodania komentarza

Zaloguj się / Realizacja - Medianet (info@medianetinteractive.pl)