Arthur Schopenhauer “Wszystko, co doskonałe, dojrzewa powoli.”

Hannibal “Albo odnajdziemy drogę, albo ją zbudujemy.”

Piła – Miasto Ogród

Redaktor admin on 25 Kwiecień, 2016 dostępny w Komunikaty, Komunikaty prasowe. Możesz śledzić odpowiedzi do tego wpisu poprzez RSS 2.0. Nie ma możliwości pozostawienia komentarza.

Piła od lat nazywana jest „zielonym miastem” nie dziwi więc fakt, że w dniach 23-24 kwietnia br. w Grodzie Staszica odbyły się XXV AgroTargi połączone z IV edycją Krajowej Wystawy „Miasto Ogród”. W uroczystym otwarciu targów udział wziął poseł do Parlamentu Europejskiego Adam Szejnfeld. Podczas wydarzenia ogłoszono również wyniki VIII Konkursu ekologicznego dla uczniów i studentów organizowanego przez Izbę Gospodarczą Wielkopolski Północnej.

Piła to nie tylko miasto, to także ogrody, jeziora i lasy, trudno więc dziwić się, że jest nasze miast stało się stolicą AgroTargów oraz Krajowej Wystawy „Miasto Ogród”. Zawsze promujemy tu symetrię i współistnienie zurbanizowanej przestrzeni z zielonymi terenami ogrodów, działek oraz lasów i jezior.  – stwierdził poseł Szejnfeld podczas otwarcia Targów.

Tradycyjnie w ten kwietniowy weekend na pilskiej Wyspie można było się zapoznać się z ofertą firm ogrodniczych i sadowniczych, oraz producentów z branży rolnej, spożywczej, a także rzemieślników i twórców ludowych. Odwiedzający mogli zakupić sadzonki, drzewka i krzewy a także skorzystać z porad specjalistów z Wielkopolskiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego. Całość uświetniły wydarzenia artystyczne zespoły folklorystyczne. Nowością w tym roku była oferta pt. „Wielkopolska na weekend”. Gospodarstw agroturystycznych z terenu północnej Wielkopolski, które zaprezentowały swoje propozycje na spędzenie wakacji i wolnego czasu.

Źródło: inf. własna oraz UM Piła

Marta Łasak

Asystentka Posła do Parlamentu Europejskiego Adama Szejnfelda

www.szejnfeld.pl

www.kobiecastronazycia.pl

Brak możliwości dodania komentarza

Zaloguj się / Realizacja - Medianet (info@medianetinteractive.pl)