Arthur Schopenhauer “Wszystko, co doskonałe, dojrzewa powoli.”

Hannibal “Albo odnajdziemy drogę, albo ją zbudujemy.”

Pleszew – Święto Powiatu

Redaktor admin on 7 Styczeń, 2017 dostępny w Komunikaty, Komunikaty prasowe. Możesz śledzić odpowiedzi do tego wpisu poprzez RSS 2.0. Nie ma możliwości pozostawienia komentarza.

Sukcesy pleszewskiego szpitala, świetne osiągniecia dwujęzycznego gimnazjum, nowe drogi i chodniki, liczne inwestycje z budżetu własnego oraz funduszy zewnętrznych, w tym z funduszy norweskich, to tylko kilka przykładów osiągnięć powiatu pleszewskiego, które były chwalone przez uczestników Święta Powiatu Pleszewskiego, w którym udział wziął europoseł Adam Szejnfeld. Uroczystość odbyła się w dniu 6 stycznia br.

W dzisiejszych czasach politycznych niepokojów nie tylko w Polsce i Europie, ale i na świecie, patriotyzm nabiera nowego znaczenia. Tym bardziej wielkie znaczenie ma dzisiejszy dzień, w którym wspomina się dokonania sprzed 98 lat, kiedy po Powstaniu Wielkopolskim ziemie naszego regionu wróciły do Polski, a jednocześnie dokonuje się podsumowania dokonań obecnych władz powiatu zapowiadając plany na przyszły rok. Pamięć bowiem o przeszłości pomaga lepiej budować przyszłość. Mimo wielu znaków niepewności, jakie niesie ze sobą nowy 2017 roku składam życzenia Zarządowi, Radzie Powiatu oraz mieszkańcom Ziemi Pleszewskiej realizacji wszystkich planów zawodowych oraz szczęścia w życiu prywatnym – mówił poseł Adam Szejnfeld, gość uroczystości w Pleszewie.

Noworoczne spotkanie służące prezentacji dokonań powiatu połączono ze świętem powiatu – rocznicą ustanowienia polskiej władzy w powiecie pleszewskim 98 lat temu.

Prezentacja dokonań powiatu w 2016r., doroczne nagrody Starosty oraz wręczenie stypendiów dla wybijających się uczniów i sportowców wypełniły większość uroczystości. Całość zamknięta została poetycko-muzycznym widowiskiem patriotycznym.

Marta Łasak

Asystentka Posła do Parlamentu Europejskiego Adama Szejnfelda

www.szejnfeld.pl

www.kobiecastronazycia.pl

www.facebook.com/PoselSzejnfeld/

www.twitter.com/szejnfeld

www.instagram.com/szejnfeld/

Brak możliwości dodania komentarza

Zaloguj się / Realizacja - Medianet (info@medianetinteractive.pl)