Arthur Schopenhauer “Wszystko, co doskonałe, dojrzewa powoli.”

Hannibal “Albo odnajdziemy drogę, albo ją zbudujemy.”

Potrzebujemy w Polsce zwycięstwa zdrowego rozsądku

Redaktor admin on 11 Październik, 2015 dostępny w Komunikaty, Komunikaty prasowe. Możesz śledzić odpowiedzi do tego wpisu poprzez RSS 2.0. Nie ma możliwości pozostawienia komentarza.

Chcemy zwycięstwa normalności i zdrowego rozsądku nad fanatyzmem. Zmieńmy standard życia Polaków – muszą zarabiać więcej – tymi słowami zwróciła się pani premier Ewa Kopacz do Polaków podczas konwencji wyborczej PO, która odbyła się 9 października br. w Poznaniu. Pani Premier w stolicy Wielkopolski spotkała się też z kandydatami, członkami i sympatykami PO. W spotkaniu udział wziął m.in. Rafał Grupiński, przewodniczący PO w Wielkopolsce oraz eurodeputowany Adam Szejnfeld, wiceprzewodniczący wielkopolskiej PO.

„Silna gospodarka, wyższe płace” – to hasło PO nie tylko na finał kampanii wyborczej ale i na następne 4 lata rządów. – To hasło mówi: przez ostatnie osiem lat budowaliśmy infrastrukturę, zmienialiśmy Polskę na lepsze. Ale dziś zmieńmy los i standard życia Polaków. Niech Polacy poczują ten zachodni standard we własnych kieszeniach. Niech zarabiają więcej. Zapewniam, że mamy realny pomysł jak tego dokonać. Jesteśmy tymi, którzy dotrzymują słowa. Dzisiaj mówimy, że podatek, który proponujemy, jest podatkiem prostym, sprawiedliwym, ale też przyjaznym rodzinie. Mówimy, że temu podatkowi ma również towarzyszyć zmiana formy zatrudnienia na jednolity kontrakt, w którym nie będzie już umów śmieciowych. W którym młody człowiek, który pójdzie po raz pierwszy do pracy, będzie miał szanse wziąć kredyt na swoje nowe mieszkanie – jeśli tak zdecyduje – podkreśliła Pani Premier.

Podczas swojego wystąpienia Pani Premier zaapelowała do Wielkopolan oraz Polaków o ich głosy w październikowych wyborach. Jednocześnie przestrzegała przed politykami i ugrupowaniami, które w swoich wystąpieniach mówią o zemście, rewanżu, a także głoszą hasła nietolerancji. Platforma chce Polski przyjaznej i tolerancyjnej dla odmienności i innych przekonań.

Pani premier podkreśliła, że Platforma chce państwa, w którym każdy niezależnie, po której stronie politycznej jest, ma prawo do wygłaszania swoich poglądów. Nie można mówić, że jest tylko jeden jedyny słuszny pogląd, który należy narzucić wszystkim. Premier Kopacz podkreśliła również, że nie byłoby dotychczasowego sukcesu Polski, gdyby była ona poza Europą, z czego wielu polityków chyba nie zdaje sobie sprawy.

Podczas konwencji przewodniczący PO w Wielkopolsce poseł Rafał Grupiński podkreślił, że wszyscy wielkopolscy parlamentarzyści z PO spisywali się świetnie, wyróżniając prace m.in. posła Adama Szejnfelda czy Małgorzaty Janyski, więc warto im dalej ufać, aby mogli kontynuować swoje działania na rzecz Polski.

źródło: info własne oraz PAP

Marta Łasak

asystentka posła do Parlamentu Europejskiego Adama Szejnfelda

www.szejnfeld.pl

www.kobiecastronazycia.pl

Brak możliwości dodania komentarza

Zaloguj się / Realizacja - Medianet (info@medianetinteractive.pl)