Arthur Schopenhauer “Wszystko, co doskonałe, dojrzewa powoli.”

Hannibal “Albo odnajdziemy drogę, albo ją zbudujemy.”

Poznań – Szejnfeld i świat malowanych myśli….

Redaktor admin on 9 Kwiecień, 2019 dostępny w Komunikaty, Komunikaty prasowe. Możesz śledzić odpowiedzi do tego wpisu poprzez RSS 2.0. Nie ma możliwości pozostawienia komentarza.

Nie jest trudno „plagiatować” naturę, odtwarzać materialną rzeczywistość, która nas otacza, przekonywać do piękna, które każdy widzi. Sztuką jest prezentowanie swoich myśli, emocji, wizji, interpretacji tego co jest, choć nie jest materialne, choć nie jest widzialne. Malarz myśli, Stanisław Brajer, potrafi to mistrzowsko. Dlatego z wielką przyjemnością wziąłem udział w wystawie Mistrza, szczególnie, że została zorganizowana w 80-tą rocznicę Jego urodzin. Życie, jak sam mawia, dzieli on na dwudziestoletnie okresy: wiosny, lata, jesieni i zimy. Życzyłem więc Jubilatowi dwudziestu lat następnej wiosny w jego życiu! – mówił po wernisażu Adam Szejnfeld, europoseł z Wielkopolski.

Niemal 3000 namalowanych obrazów, 58 lat poświęconych dla sztuki, 56 wystaw indywidualnych – to krótkie podsumowanie pracy wielkopolskiego malarza Stanisława Brajera.  Z okazji jego 80 urodzin 7 kwietnia 2019r. w Poznaniu odbył się Jubileuszowy Wernisaż artysty, podczas którego został uhonorowany m.in. Medalem „Labor Omnia Vincit” przyznawanym przez Towarzystwo im. Hipolita Cegielskiego. W uroczystości wzięły osoby ze świata biznesu, polityki, kultury i sztuki, w tym także eurodeputowany Adam Szejnfeld. Kustoszem wystawy i prowadzącym spotkanie z jubilatem był Dominik Górny.

Stanisław Brajer to wspaniały współczesny polski artysta malarz o nieograniczonej wyobraźni, a zarazem człowiek pełen pasji, energii, który zaraża innych swoim pozytywnym myśleniem. Uznany malarz mający swych kolekcjonerów na całym świecie, który może pochwalić się dziesiątkami wystaw indywidualnych. Jak sam mówi, tworzy obrazy wbrew ogólnie przyjętym schematom po to, by nakłonić odbiorcę do odstąpienia od automatycznego odbioru treści. Pokazuje na nich prawdy o życiu i przemijaniu używając do tego barw. Nieprzerwanie tworzy i poszukuje nowych tematów i sposobów artystycznej komunikacji.

Za swoje dokonania otrzymał m.in. Odznakę Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego Rzeczypospolitej Polski – „Zasłużony dla Kultury Polskiej”, 28.05.2015 oraz Laur Kultury 2013 wręczone podczas uroczystej gali z okazji IX Inauguracji Roku Kulturalnego w Powiecie Ostrowskim;

#Poznań #Wielkopolska #AdamSzejnfeld #EPP #EPL #ParlamentEuropejski @PoselSzejnfeld #TowarzystwoHipolitaCegielskiego #StanisławBrajer #KoalicjaEuropejska #WielkiWybór #PlatformaObywatelska #Sztuka #Malarstwo #piękno

Marta Łasak

asystentka Posła do Parlamentu Europejskiego Adama Szejnfelda

www.szejnfeld.pl

www.kobiecastronazycia.pl

www.facebook.com/PoselSzejnfeld

www.twitter.com/szejnfeld

www.instagram.com/szejnfeld

Brak możliwości dodania komentarza

Zaloguj się / Realizacja - Medianet (info@medianetinteractive.pl)