Arthur Schopenhauer “Wszystko, co doskonałe, dojrzewa powoli.”

Hannibal “Albo odnajdziemy drogę, albo ją zbudujemy.”

Przyjemne z pożytecznym…

Redaktor admin on 11 Marzec, 2021 dostępny w Komunikaty, Komunikaty prasowe. Możesz śledzić odpowiedzi do tego wpisu poprzez RSS 2.0. Nie ma możliwości pozostawienia komentarza.

Senator Adam Szejnfeld wraz z marszałkiem Jackiem Bogusławskim odwiedzili Szamocin, m.in. by zapoznać się z działalnością miejscowego Centrum Integracji Środowiskowej oraz Spółdzielni Socjalnej „ARKADIO”.

Wspaniałe wrażenie na gościach zrobiło Centrum Integracji Środowiskowej, które zlokalizowane jest w fantastycznym miejscu, bowiem w samym centrum miasta, na ul. Rynek 1. Wcześniej była to szkoła podstawowa a potem biblioteka i Urząd Stanu Cywilnego. Budynek przeszedł gruntowny remont i modernizację, otrzymał też nowy wystrój oraz wyposażenie. To zasługa nie tylko samorządowców miasta i gminy Szamocin, ale także Sejmiku i Urzędu Marszałkowskiego w Poznaniu. Wszystkim pomysłodawcom, realizatorom i organizatorom Centrum należą się brawa – mówi senator Adam Szejnfeld.

Spółdzielnia Socjalna „Arkadio” działa od 2019 roku i udawania potrzebę swojego istnienia. Nie tylko wspiera bowiem dając pracę i zajęcie swoim członkom, ale też służy miejscowej społeczności. Spółdzielnia ARKADIO, której głównym założycielem jest Miasto i Gmina Szamocin oraz Ochotnicza Straż Pożarna w Szamocinie zrzesza ludzi, którzy w interesie o swoich członków prowadzą wspólną działalność gospodarczą. Działa ona na rzecz społecznej i zawodowej reintegracji osób oraz pracowników spółdzielni zagrożonych wykluczeniem społecznym. Spółdzielnia przede wszystkim prowadzi działalność gastronomiczną, ale przyjmują też zlecenia na prace porządkowe oraz ogrodnicze.

Obie instytucje są przykładem jak można łączyć przyjemne z pożytecznym bowiem, jak mówią ich pracownicy, przyjemnie im się pracuje i działa w Centrum Integracji oraz w Spółdzielni Socjalnej, ale jednocześnie przecież są pożyteczni dla miejscowej społeczności – komentuje senator Adam Szejnfeld, wcześniej burmistrz Szamocina.

Senator Adam Szejnfeld oraz marszałek Jacek Bogusławski podczas wizyty w Szamocinie spotkali się z burmistrzem miasta Panem Eugeniuszem Kucnerem, proboszczem parafii ks. Krzysztofem Madeckim oraz panią Barbarą Brzozą, prezesem Spółdzielni Socjalnej „Arkadio”.

Anna Karmowska

Dyrektor Biura Senatorskiego Adama Szejnfelda

64-920 Piła, ul. Grunwaldzka 2/10.

Tel. +48 602 738 542.

www.szejnfeld.pl

www.kobiecastronazycia.pl

Brak możliwości dodania komentarza

Zaloguj się / Realizacja - Medianet (info@medianetinteractive.pl)