Arthur Schopenhauer “Wszystko, co doskonałe, dojrzewa powoli.”

Hannibal “Albo odnajdziemy drogę, albo ją zbudujemy.”

Rozmowa o bohaterach i ich losach „W ciemności” z Robertem Więckiewiczem w Pile

Redaktor admin on 9 Luty, 2012 dostępny w Komunikaty. Możesz śledzić odpowiedzi do tego wpisu poprzez RSS 2.0. Nie ma możliwości pozostawienia komentarza.

Historia Leopolda Sochy, lwowskiego kanalarza, który podczas wojny pomagał Żydom ukrywać się w miejskich kanałach jest tegorocznym kandydatem do Oskara w kategorii film nieanglojęzyczny. 8 lutego pilanie, którym udało się zakupić bilet na seans specjalny „W Ciemności”, mieli okazje spotkać odtwórcę głównej roli Roberta Więckiewicza. W spotkaniu w ramach Salonu Kulturalnego  wziął udział również poseł Adam Szejnfeld.

To było, niezwykle szczere a więc i prawdziwe w swoim przekazie spotkanie – stwierdził po rozmowie z bohaterem filmu Agnieszki Holland poseł Adam Szejnfeld.

W ramach Salonu Kulturalnego Polityki najpierw odbył się pokaz filmu „W Ciemności”, następnie Janusz Wróblewski poprowadził spotkanie, podczas którego Robert Więckiewicz opowiadał o pracy na palnie filmowym, swoich przygotowaniach i spojrzeniu na graną przez siebie postać.

***

Akcja „W ciemności” Agnieszki Holland toczy się w Polsce w okresie drugiej wojny światowej. Opowiada historię Leopolda Sochy który w tamtym okresie pomagał Żydom ukrywającym się przed Niemcami w kanałach Lwowa. Dbający o własne interesy mężczyzna, który przed wojną kilkakrotnie trafiał do więzienia za kradzieże czy bójki, postanawia wesprzeć niewinnych ludzi i zmienia się z przestępcy w bohatera. Ratuje kilkanaście osób, odkupując popełnione winy.

Marta Łasak

asystentka posła Adam Szejnfelda

www.szejnfeld.pl

www.kobiecastronazycia.pl

1 Komentarz do “Rozmowa o bohaterach i ich losach „W ciemności” z Robertem Więckiewiczem w Pile”

  1. O tym sie mowi za OCEANEM bardzo glosno……zycie w kazdej sytuacji jest naj…naj …waznejsze ……Barbaa Bartel autorka i prrowadzaca Goraca Rozmowe Tygodnia w Radio Chicago

Brak możliwości dodania komentarza

Zaloguj się / Realizacja - Medianet (info@medianetinteractive.pl)