Arthur Schopenhauer “Wszystko, co doskonałe, dojrzewa powoli.”

Hannibal “Albo odnajdziemy drogę, albo ją zbudujemy.”

Senator Szejnfeld na Gali Amazonek „Różowa wstążeczka”

Redaktor admin on 4 Kwiecień, 2022 dostępny w Komunikaty, Komunikaty prasowe. Możesz śledzić odpowiedzi do tego wpisu poprzez RSS 2.0. Nie ma możliwości pozostawienia komentarza.

Senator Adam Szejnfeld wziął udział w gali wspaniałego jubileuszu 15-lecia Stowarzyszenia Chodzieskich Amazonek „Różowa wstążeczka”. Siła jest kobietą, to było hasło przewodnie spotkania, ale jak w swoim wystąpieniu podkreślił senator Szejnfeld, to kobiety są siłą. „Udowadniacie to swoją wspaniałą postawą w walce z najgroźniejszą z chorób, również wspaniałym otwarciem się na potrzeby innych, integracją, współpracą, tworzeniem projektów profilaktyki i leczenia, prowadząc też szeroką działalność w zakresie kultury, sztuki,, sportu i rekreacji. Kobiety, członkinie „Amazonek”, dają nie tylko sobie nawzajem wsparcie, ale motywują do tego także i innych. Dzielą się swoją siłą. To Wy, kobiety, jesteście siłą” – mówił na gali senator Adam Szejnfeld.  Zwracając się do zebranych powiedział: „Życzę wam skrawka nieba” – co było cytatem z pieśni będącej hymnem Chodzieskich Amazonek.

Sala Chodzieskiego Domu Kultury podczas jubileuszowej gali pękała w szwach, bowiem oprócz członkiń – amazonek z Chodzieży – przybyły też amazonki z Piły, Złotowa, Wągrowca, Szamotuł, Pniew, a nawet z Wałcza, Środy i z Poznania. Wystąpienie główne miały pani prezes Stowarzyszenia w Chodzieży, Małgorzata Polin oraz pani prezes krajowej Federacji Stowarzyszeń „Amazonki” Krystyna Wechmann. Uhonorowała ona też panią prezes Małgorzatę Polin odznaką „Bursztynowego Łuku Amazonek”.

Podczas uroczystości składano nie tylko życzenia i gratulacje, ale również i podziękowania dla tych wszystkich, którzy aktywnie wspierają Stowarzyszenie, przede wszystkim burmistrzowi Chodzieży Jackowi Gruszowi, staroście chodzieskiemu Mirosławowi Juraszkowi oraz pani wójt Gminy Chodzież Kamili Szajner. Były też podziękowania dla sponsorów.

Galę zakończył występ Polskiego Chóru Męskiego pod batutą pana Piotra Jańczaka.

****

Stowarzyszenie Chodzieskich Amazonek „Różowa Wstążeczka” powstało w roku 2007. Zrzesza kobiety dotknięte rakiem piersi. Swoją działalność opiera na pracy społecznej swoich członkiń. Wielkopolska zajmuje pierwsze miejsce w kraju w aktywności stowarzyszeń „Amazonka”, Jest ich 35 w całym województwie. W kraju zrzeszonych w ruch Amazonek jest ponad 6 tys. osób.

Biuro Senatorskie Adama Szejnfelda w Pile

64-920 Piła, ul. Grunwaldzka 2/10

e-mail: szejnfeld.biuro@gmail.com

tel. +48 602 738 542

REGON 385025697

Portale i media społecznościowe:

www.szejnfeld.pl

www.kobiecastronazycia.pl

https://www.facebook.com/Szejnfeld

www.twitter.com/szejnfeld

www.instagram.com/szejnfeld/

https://www.youtube.com/user/AdamSzejnfeld

#RóżowaWstążka #Amazonki #Stowarzyszenie #Chodzież #Nowotwór #RakPiersi #Leczenie #OchronaZdrowia

Brak możliwości dodania komentarza

Zaloguj się / Realizacja - Medianet (info@medianetinteractive.pl)