Arthur Schopenhauer “Wszystko, co doskonałe, dojrzewa powoli.”

Hannibal “Albo odnajdziemy drogę, albo ją zbudujemy.”

Sytuacja w pilskim szpitalu – Szejnfeld interweniuje.

Redaktor admin on 1 Październik, 2020 dostępny w Komunikaty, Komunikaty prasowe. Możesz śledzić odpowiedzi do tego wpisu poprzez RSS 2.0. Nie ma możliwości pozostawienia komentarza.

W ostatnim czasie temat ochrony zdrowia, a co za tym idzie m.in. sytuacji w polskich szpitalach jest przedmiotem gorącej dyskusji publicznej.  Mowa tu przede wszystkim o sytuacji finansowej, ale ostatnio i kadrowej. Niestety, do tego katalogu dochodzą także informacje o pojawianiu się różnego rodzaju patologii, jakie mają miejsce przynajmniej w niektórych placówkach. – to słowa senatora Szejnfelda z oświadczenia, które wystosował do Ministra Zdrowia, Adama Niedzielskiego.

Problemy finansowe, olbrzymie zadłużenia połączone z niedopasowaniem środków do potrzeb, to nie jedyne problemy, jakie dotykają dzisiaj szpitale. Innym są na przykład niedobory kadrowe. Mianowicie w wielu szpitalach brakuje personelu praktycznie na wszystkich szczeblach i stanowiskach. Na to wszystko nakładają się niestety jeszcze przypadki bardzo złego zarządzania poszczególnymi szpitalami, spory wewnętrzne i konflikty pracownicze… Jako przykład takich sytuacji senator Adam Szejnfeld przytoczył przypadek Szpitala Specjalistycznego w Pile.

Jak donoszą lokalne media, a także wystąpienia poszczególnych grup zawodowych oraz pisemne zawiadomienia związków zawodowych, sytuacja w tym szpitalu w zakresie stosunków międzyludzkich wydaje się być dramatyczna.  Z tego powodu lekarze Szpitala Specjalistycznego w Pile, wraz z przedstawicielami Wielkopolskiej Izby Lekarskiej, zorganizowali protest przeciwko władzom Szpitala Specjalistycznego. Dzieje się tak, bowiem chcą oni najlepiej jak potrafią pracować i świadczyć na najwyższym poziomie pomoc lekarską najbardziej potrzebującym, jednakże wg nich jest to trudne ze względów nie tylko finansowych, ale także związanych z jakością organizacji pracy i zarządzania tym szpitalem, w tym relacji Dyrekcji Szpitala do pracowników służb medycznych i pozostałych pracowników tej placówki. – Napisał senator Adam Szejnfeld.

W tej sprawie do parlamentarzystów Ziemi Pilskiej zwrócili się m.in. działacze Związku Zawodowego Pracowników Szpitala Specjalistycznego im. Stanisława Staszica w Pile ujawniając nie tylko konflikty kierownictwa placówki z pracownikami, ale też jednoznacznie krytykując podejmowane przez Dyrekcję Szpitala rozwiązania dotyczące m.in. struktury organizacyjnej placówki oraz kierowania bardzo wielu zadań do wykonywania przez firmy zewnętrzne w formie outsourcingu. Niestety, bulwersuje to już także i pacjentów, którzy donoszą o „złym traktowaniu, braku warunków w poczekalniach, panującej w szpitalu nerwowości”….

Tak nie powinno być. Chory człowiek bowiem, który trafia do szpitala, już z tego tytułu ma wystarczająco trudną sytuację związaną z przeżywaniem swoich dolegliwości, aby dokładać mu jeszcze stresów obserwacją tego, co dzieje się wokół niego w szpitalu, do którego trafił – uważa senator Adam Szejnfeld i dlatego podjął interwencję w Ministerstwie Zdrowia.

Anna Karmowska

Biuro Senatorskie Adama Szejnfelda w Pile

64-920 Piła, ul. Plac Konstytucji 3 Maja 7/4

e-mail: szejnfeld.biuro@gmail.com

tel. +48 602 738 542

REGON 385025697

Portale i media społecznościowe:

www.szejnfeld.pl

www.kobiecastronazycia.pl

www.facebook.com/PoselSzejnfeld/

www.twitter.com/szejnfeld

www.instagram.com/szejnfeld/

www.youtube.com/user/AdamSzejnfeld

Brak możliwości dodania komentarza

Zaloguj się / Realizacja - Medianet (info@medianetinteractive.pl)