Arthur Schopenhauer “Wszystko, co doskonałe, dojrzewa powoli.”

Hannibal “Albo odnajdziemy drogę, albo ją zbudujemy.”

Szamotuły – kolejny przystanek senatora Szejnfelda na drodze podróży po Wielkopolsce.

Redaktor admin on 12 Marzec, 2021 dostępny w Komunikaty, Komunikaty prasowe. Możesz śledzić odpowiedzi do tego wpisu poprzez RSS 2.0. Nie ma możliwości pozostawienia komentarza.

Praca w Senacie, udział w procesie legislacyjnym, tworzenie projektów własnych ustaw, to jedna strona medalu parlamentarnej pracy senatora Adama Szejnfelda. Drugą stroną jest bezpośredni kontakt z ludźmi w terenie, podróże, spotkania, rozmowy, wsłuchiwanie się w głos samorządowców i obywateli. Tym razem senator Adam Szejnfeld odwiedził Szamotuły. W szamotulskich spotkaniach senatora udział wziął również poseł Jakub Rutnicki.

Senator Adam Szejnfeld w starostwie powiatowym spotkał się z panem Rafałem Zimnym, wicestarostą Powiatu Szamotulskiego a w rozmowie udział wzięli m.in. pan Maciej Trąbczyński, członek Zarządu Starostwa oraz pan Przemysław Nowak, radny powiatowy z Obrzycka. Dyskusję zdominowały sprawy związane ze skutkami trwającej pandemii, sytuacji w służbie zdrowia oraz w oświacie, a także problemy finansowe samorządów. W tym zakresie podnoszono przede wszystkim obawy związane z planem obcięcia przez rząd funduszy na Wielkopolski Regionalny Program Operacyjny (WRPO), co w sposób dramatyczny pogorszyłoby sytuację gmin i powiatów w Wielkopolsce, szczególnie tych biedniejszych, a więc potrzebujących szczególnego wsparcia swojego rozwoju.

Senator Adam Szejnfeld podczas wizyty w Szamotułach spotkał się także z radnymi i działaczami Platformy Obywatelskiej. Rozmowy poświecono omówieniu sytuacji w mieście i w powiecie. Wśród wielu poruszonych tematów potrzeba budowy obwodnicy Szamotuł wybiła się jako jedna z najważniejszych potrzeb nie tylko „zmęczonego” już jej brakiem miasta i jego mieszkańców, ale też samych kierowców. Ta sprawa to już nie tylko bowiem problem wiecznie tworzących się zatorów i zwiększonego niebezpieczeństwa w ruchu drogowym, ale też narastające zanieczyszczenia powietrza, które szkodzi mieszkańcom.

Przy okazji spotkania działaczy PO nie mogło się obyć oczywiście także bez dyskusji politycznej na temat aktualnej sytuacji, już nie tylko w skali lokalnej i regionalnej, ale i krajowej, tak w samej Platformie, jak i po stronie opozycji demokratycznej. Tematem głównym stała się ocena skandalicznego podejścia rządu PiS do tworzenia Krajowego Planu Obudowy z pominięciem wymaganych i koniecznych konsultacji społecznych. W rozmowie podnoszono, że pieniądze ze środków Unii Europejskiej na odbudowę Europy, w tym Polski, po kryzysie wywołanym pandemią, powinny i muszą służyć całemu krajowi oraz społeczeństwu, a nie tylko partykularnym interesom partii rządzącej.

Na spotkaniu senatorowi Adamowi Szejnfeldowi, szefowi Platformy Obywatelskiej w Okręgu Pilskim i wiceprzewodniczącemu Regionu PO w Wielkopolsce przedstawiono także nowego przewodniczącego Koła Platformy Obywatelskiej w Szamotułach. Kilka dni wcześniej bowiem na tę funkcję został wybrany pan Bartosz Węglewski, radny Miasta i Gminy Szamotuły.

Anna Karmowska

Dyrektor Biura Senatorskiego Adama Szejnfelda

64-920 Piła, ul. Grunwaldzka 2/10.

Tel. +48 602 738 542.

www.szejnfeld.pl

www.kobiecastronazycia.pl

Brak możliwości dodania komentarza

Zaloguj się / Realizacja - Medianet (info@medianetinteractive.pl)