Arthur Schopenhauer “Wszystko, co doskonałe, dojrzewa powoli.”

Hannibal “Albo odnajdziemy drogę, albo ją zbudujemy.”

Szejnfeld do Rządu – ustanówcie DOMNIEMANIE ZGODY!

Redaktor admin on 15 Kwiecień, 2020 dostępny w Komunikaty, Komunikaty prasowe. Możesz śledzić odpowiedzi do tego wpisu poprzez RSS 2.0. Nie ma możliwości pozostawienia komentarza.

Senator Adam Szejnfeld zaproponował w Senacie, aby Rząd przyjął rozwiązanie zawierające „DOMNIEMANIE ZGODY” administracji publicznej w sprawach rozpatrywania wniosków przedsiębiorców o pomoc państwa w sytuacji epidemii COVID-19.

Chodzi o to, że przedsiębiorcy żyją w niepewności, czy, a jeśli tak, to kiedy zostaną rozpatrzone ich wnioski o pomoc i czy będą rozpatrzone pozytywnie. Z tych powodów często nie wiedzą, czy liczyć na pomoc państwa i nawet ryzykując bankructwem czekać na odpowiedz urzędów, czy jednak zamykać działalność gospodarczą i „uciekać” przed bankructwem. Chodzi więc o określenie, że wniosek przedsiębiorcy ma być rozpatrzony w ciągu np. 7 dni od złożenia, a jeśli w tym czasie wniosek nie zostanie rozpatrzony, to będzie się rozumiało, że został załatwiony pozytywnie.

Takie rozwiązanie należałoby przyjąć, bowiem przepisy ustaw rządowych w zasadzie nie określają terminów rozpatrywania składanych wniosków, a jeśli w niektórych sprawach są, to w zasadzie mają charakter instrukcyjny, czyli nie wiążą administracji. W takiej sytuacji zainteresowani mogą czekać na rozpatrzenie swojej sprawy w „nieskończoność” – mówi senator Adam Szejnfeld.

Anna Karmowska,

Dyrektor Biura Senatorskiego Adama Szejnfelda

Wiceprzewodniczącego Senackiej Komisji Gospodarki Narodowej i Innowacyjności

Biuro Senatorskie Adama Szejnfelda w Pile

64-920 Piła, ul. Plac Konstytucji 3 Maja 7/4

e-mail: szejnfeld.biuro@gmail.com

tel. +48 602 738 542

REGON 385025697; NIP 766-101-33-22

Portale i media społecznościowe:

www.szejnfeld.pl

www.kobiecastronazycia.pl

www.facebook.com/PoselSzejnfeld/

www.twitter.com/szejnfeld

www.instagram.com/szejnfeld/

www.youtube.com/user/AdamSzejnfeld

Brak możliwości dodania komentarza

Zaloguj się / Realizacja - Medianet (info@medianetinteractive.pl)