Arthur Schopenhauer “Wszystko, co doskonałe, dojrzewa powoli.”

Hannibal “Albo odnajdziemy drogę, albo ją zbudujemy.”

Szejnfeld na 65-leciu szkoły w Krajence

Redaktor admin on 11 Wrzesień, 2011 dostępny w Komunikaty. Możesz śledzić odpowiedzi do tego wpisu poprzez RSS 2.0. Nie ma możliwości pozostawienia komentarza.

Zespół Szkół Spożywczych im. Stanisława Staszica w Krajence obchodzi w tym roku 65-lecie istnienia. Uroczystości związane z tym niezwykłym jubileuszem oraz zjazd absolwentów szkoły odbył się 10.09.2011 r. w krajeńskim amfiteatrze. W uroczystości wzięli udział byli uczniowie, którzy przyjechali nie tylko z całej Polski i Europy, ale także z Japonii. Wśród gosci honorowych był także poseł Adam Szejnfeld oraz senator Mieczysław Augustyn.

Patrząc na zebranych dziś absolwentów, którzy z tak tłumnie zjechali z całego kraju dzisiaj mogę tylko państwu zazdrościć. Pokazuje to jak ważna jest ta szkoła dla Ziemi Złotowskiej. Dyrekcji szkoły i gronu pedagogicznemu serdecznie gratuluję jubileuszu, a wam, znakomitym absolwentom, życzę odnowienia znajomości i przyjaźni oraz wspaniałej zabawy, mówił poseł Adam Szejnfeld zebranym gościom.

Szkoła w Krajence powstała w 1946 r. jako Szkoła Młynarska w Krajence. Przez lata swojej działalności z jej murów wyszło wielu znakomitych absolwentów, w tym  także późniejszych profesorów. Podczas uroczystości zostały wręczone podziękowania dla byłych dyrektorów oraz organizatorów zjazdu. Uczestnicy mogli także wysłuchać zespołu bluesowego „Boogy Boys”, którego członek jest absolwentem szkoły. Uroczystości przebiegały w radosnej atmosferze a zebrani uczestnicy chętnie wymieniali się swoimi wspomnieniami.

****

Od 1946 (rok założenia – Szkoły Młynarskiej w Krajence) oferta edukacyjna placówki znacznie się rozszerzyła. Obecnie młodzi ludzie mogą kształcić się w następujących kierunkach: Technik Hotelarstwa, Technik Technologii Żywności – Dietetyk, Technik Logistyk, Technik Technologii Żywności,   Technik Logistyk, Liceum Wojskowe oraz Liceum Pożarnicze.

Marta Łasak

asystentka posła Adama Szejnfelda

Brak możliwości dodania komentarza

Zaloguj się / Realizacja - Medianet (info@medianetinteractive.pl)