Arthur Schopenhauer “Wszystko, co doskonałe, dojrzewa powoli.”

Hannibal “Albo odnajdziemy drogę, albo ją zbudujemy.”

Szejnfeld na Zamku Królewskim – nagroda dla WOŚP J. Owsiaka

Redaktor admin on 4 Marzec, 2019 dostępny w Komunikaty, Komunikaty prasowe. Możesz śledzić odpowiedzi do tego wpisu poprzez RSS 2.0. Nie ma możliwości pozostawienia komentarza.

Eurodeputowany z Wielkopolski, poseł Adam Szejnfeld, laureat nagrody Złotego Medalu Akademii Polskiego Sukcesu „za wkład w rozwój Polski i polskiej gospodarki” oraz „Honorowy Ambasador Polskiego Biznesu”, nadany przez Polski Klub Biznesu „za wkład w rozwój gospodarczy i obronę praw polskich przedsiębiorców” wręczał na Zamku Królewskim w Warszawie nagrody Polskiego Klubu Biznesu, organizacji, która w bieżącym roku obchodzi XXX lat swojej działalności. Jednym z głównych laureatów został Jerzy Owsiak i Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy.

Polski Klub Biznesu jest pierwszą organizacją polskich przedsiębiorców powstałą w okresie transformacji. Zrzesza nie tylko duże, ale przede wszystkim małe i średnie przedsiębiorstwa, w tym te o charakterze rodzinnym – a to one powinny stanowić podstawę każdej silnej gospodarki. Gratuluję Klubowi wielu wspaniałych dotychczasowych dokonań życząc jednocześnie kolejnych sukcesów. Minione 30. Lat pracy na rzecz polskiego biznesu, to jednocześnie wspaniały wkład w rozwój naszego państwa i społeczeństwa. Tej historii nie da się przecenić – mówił europoseł Adam Szejnfeld

Poniżej prezentujemy listę nagrodzonych za 2018 rok:

NAGRODA SPECJALNA ZA DZIAŁANIE NA RZECZ DOBRA WSPÓLNEGO

 • Fundacja Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy i prezes Jerzy Owsiak – za globalną działalność na rzecz dobra wspólnego.
 • ANDRZEJ GRABOWSKI – twórca i właściciel Firmy Polmlek Sp. z o.o. – za rozległą działalność dla dobra wspólnego i wybitne osiągnięcia zawodowe.
 • Państwowy Ludowy Zespół Pieśni i Tańca MAZOWSZE – dyr. Jacek Boniecki – za 70 lat promowania polskiej kultury w kraju i zagranicą. 

HONOROWY AMBASADOR POLSKIEGO

Ceramika Tubądzin Sp. z o.o. – Prezes Andrzej Wodzyński za globalną promocję polskiej gospodarki i wprowadzenie do obrotu w wielu krajach Europy i świata wysokiej jakości wyrobów ceramicznych produkowanych przez Grupę Tubądzin

NAGRODA SPECJALNA

Robert Gajda – za wprowadzenie innowacyjnego w skali kraju systemu zarządzania szpitalem powiatowym oraz szczególne osiągnięcia w rozwoju służby zdrowia w Powiecie Pułtuskim.

HEROS POLSKIEJ GOSPODARKI

 • MABO  Sp. z o.o. – Prezes Zarządu Andrzej Kowalczyk – za globalne, innowacyjne rozwiązania i produkcję systemu podwieszeń górnej sieci trakcyjnej drugiej generacji
 • Prezes Krzysztof Skiba – firma SKOFF Sp. z o.o. – za wybitny wkład w opracowanie innowacyjnych technologii oświetleniowych wdrażanych w kraju i zagranicą.
 • AGROMASZ Zakład Metalowy – Prezes Janusz Gruszczewski i Joanna Gruszczew – za wybitny wkład w rozwój rolnictwa poprzez projektowanie, produkcję i dystrybucję maszyn rolniczych w kraju i zagranicą oraz szkolenie kadr.

ZŁOTE MEDALE z DIAMENTEM Akademii Polskiego Sukcesu

 • Polski Komitet Olimpijski – za stuletni wkład w rozwój sportu i ruchu olimpijskiego w Polsce.
 • prof. dr hab. Adam Koseski  – Rektor Akademii Humanistycznej im. Aleksandra Gieysztora w Pułtusku - za wieloletnie zaangażowanie w rozwój nauki i szkolnictwa wyższego w Polsce.
 • prof. dr hab. n. med. Marek Krawczyk – za wieloletnie osiągnięcia naukowe i medyczne w dziedzinie chirurgii.
 • Krzysztof Pietraszkiewicz – Prezes Związku Banków Polskich – za zasługi dla rozwoju bankowości polskiej i osobiste zaangażowanie na rzecz dobra wspólnego.

ZŁOTE MEDALE AKADEMII POLSKIEGO SUKCESU

 • Miejskie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji S.A. w Krakowie – za wieloletnie, konsekwentne działania na rzecz rozwoju nowoczesnych technologii z zakresu infrastruktury miejskiej.
 • Miejskie Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej S.A. w Krakowie – za wieloletnie, konsekwentne działania na rzecz rozwoju nowoczesnych technologii z zakresu infrastruktury miejskiej.
 • Jacek Rutkowski Prezes Firmy MAT – BUD Sp. z o.o.- za wieloletnie, konsekwentne działania na rzecz rozwoju polskiego budownictwa, budowanie firmy rodzinnej od podstaw i osiągnięcie wielu sukcesów na polskim rynku budowlanym.
 • Adolf Bogacki – twórca Firmy MABO Sp. z o.o. – Za stworzenie innowacyjnej firmy rodzinnej o zasięgu globalnym.
 • Kolejowe Zakłady Łączności w Bydgoszczy Sp. z o.o. – Prezes Zarządu Krzysztof Magierowski - za kontynuowanie ponad 150 letniej tradycji Firmy i podążanie za nowoczesnością poprzez wdrażanie innowacyjnych rozwiązań w zakresie elektromobilności.
 • Janusz Skopowski  -  twórca Firmy i  CEO Medican Limited - za działalność charytatywną i propagowanie medycyny holistycznej na świecie oraz wprowadzenie nowatorskich systemów upraw zielarskich zintegrowanych z nowoczesnymi systemami płatności poprzez Firmę Medican Limited.
 • Uniwersytet Kardynała Stefana Wyszyńskiego – Prorektor dr hab. Maciej Bała – za wybitne zasługi naukowe, dydaktyczne i organizacyjne na rzecz nauki polskiej.
 • Centrum Kompleksowej Rehabilitacji Sp. z o.o. Konstancin-Jeziorna – za wieloletnie osiągnięcia w leczeniu i rehabilitacji narządów ruchu
 • Jacek Boniecki  Dyrektor Państwowego Ludowego Zespołu Pieśni i Tańca MAZOWSZE – za wieloletnią promocję polskiej kultury w kraju i zagranicą.
 • Mazowieckie Centrum Polityki Społecznej - za wieloletnie osiągnięcia w zakresie udzielania pomocy i polityki społecznej.
 • Profile Biznes Sp. z o.o. - za wieloletnie wspieranie medialne polskiego budownictwa.
 • Fundacja dla Transplantacji – dr Zygmunt Kaliciński -za działalność na rzecz transplantologii polskiej.
 • Prof. dr hab. n. med. Kazimierz Suwalski – za wieloletnie osiągnięcia naukowe i medyczne w dziedzinie kardiochirurgii
 • Jolanta Mrotek – za osiągnięcia artystyczne oraz osobiste zaangażowanie na rzecz osób ze schorzeniami onkologicznymi.
 • Alicja Majewska – za wieloletnie osiągnięcia artystyczne.
 • Włodzimierz Korcz – za wieloletnie osiągnięcia artystyczne

SREBRNE MEDALE Akademii Polskiego Sukcesu

 • SGB-BANK S.A. z siedzibą w Poznaniu – za stałe wspieranie małych i średnich firm oraz wspieranie inicjatyw mających na celu rozwój środowiska lokalnego i jego społeczności.
 • Bank Polskiej Spółdzielczości S.A. – za wspieranie rozwoju regionalnego, przeciwdziałanie wykluczeniu finansowemu i cywilizacyjnemu gmin i powiatów, oraz działania na rzecz zachowania historycznego dorobku bankowości spółdzielczej.

***

Akademia Polskiego Sukcesu powołana została do życia przez Stowarzyszenie Polski Klub Biznesu w 1990 roku. Akademię tworzą ludzie, którzy swoim przykładem dowodzą, że sukces, także na międzynarodową, światową skalę, leży w granicach możliwości polskich przedsiębiorców, naukowców, artystów czy sportowców. Kandydaci do medali Akademii zostają wskazywani przez organizacje biznesowe, stowarzyszenia twórcze, naukowe i sportowe oraz członków Kapituły Medalu APS. Oprócz tego każdy właściciel lub szef firmy zarejestrowanej w Polsce ma prawo zgłosić kandydaturę SWOJEJ FIRMY. W biznesie oceniane są wyniki firmy, pozycja i reputacja na rynku, sukcesy w eksporcie, posiadanie znaków i certyfikatów jakości itp., a w innych dziedzinach osiągnięcia twórcze, naukowe, uznanie i prestiż społeczny, otrzymane nagrody i wyróżnienia, krzewienie wartości narodowych i europejskich.

#PKB #PolskiKlubBiznesu #PolskaAkademiaSukcesu #Gospodarka #PolskaGospodarka #Przedsiębiorczość #Przedsiębiorcy #PolscyPrzedsiębiorcy #MSP #MŚP #FirmyRodzinne #Rozwój #Polska #WOŚP #Owsiak #MuremZaOsiakiem #Wielkopolska #UniaEuropejska #EPP #EPL #ParlamentEuropejski #PlatformaObywatelska #KoalicjaObywatelska #KoalicjaEuropejska #AdamSzejnfeld #Wielkopolska  #wielkopolskaPO #Samorząd #Biznes #Kultura @PoselSzejnfeld

Marta Łasak

asystentka Posła do Parlamentu Europejskiego Adama Szejnfelda

www.szejnfeld.pl

www.kobiecastronazycia.pl

www.facebook.com/PoselSzejnfeld

www.twitter.com/szejnfeld

www.instagram.com/szejnfeld

Brak możliwości dodania komentarza

Zaloguj się / Realizacja - Medianet (info@medianetinteractive.pl)