Arthur Schopenhauer “Wszystko, co doskonałe, dojrzewa powoli.”

Hannibal “Albo odnajdziemy drogę, albo ją zbudujemy.”

Tychy – rozmowy o rozwoju

Redaktor admin on 29 Październik, 2009 dostępny w Komunikaty. Możesz śledzić odpowiedzi do tego wpisu poprzez RSS 2.0. Nie ma możliwości pozostawienia komentarza.Do Poznania Adam Szejnfeld przyjeżdża, by rozmawiać z delegacją Brazylii oraz o przyszłości zakładów H. Cegielskiego, w Warszawie kupcy i rzemieślnicy debatują z Szejnfeldem o problemach małych i średnich firm, a do Katowic zapraszają go przedstawiciele dużych przedsiębiorstw, by rozmawiać o rozwoju polskich miast z wykorzystaniem mechanizmów ustawy o PPP. Mimo, iż Adam Szejnfeld nie jest już wiceministrem gospodarki, to nie ma dnia, aby środowiska gospodarcze, rzemieślnicze lub samorządowe nie zabiegały o spotkania z nim. Adam Szejnfeld był ceniony jako minister, lecz nadal ma uznanie, jako poseł i ekspert do spraw gospodarki, ekonomii, przedsiębiorczości i rozwoju.

Podczas posiedzenia Rady Katowickiej Loży BCC, które tym razem odbyło się w Specjalnej Strefie Ekonomicznej w Tychach, poseł Adam Szejnfeld przedstawił główne założenia przygotowanej przez siebie ustawy o partnerstwie publiczno–prywatnym. Partnerstwo Publiczno-Prywatne może być doskonałym narzędziem realizacji celów i potrzeb administracji publicznej, w tym samorządowej. Chciałbym podkreślić, iż wszystkie zadania publiczne, a nie tylko inwestycje, mogą być realizowane
w formie PPP. Dzięki temu wiele zadań, którymi dotychczas zajmowała się administracja publiczna ma szansę na realizację przez podmioty prywatne. Tak więc prawie każda gmina i każda firma, może odnaleźć w PPP jakąś szansę dla siebie
– mówił Adam Szejnfeld.

Poseł Adam Szejnfeld zachęcał śląskich przedsiębiorców do skorzystania z możliwości, jakie daje ustawa o PPP. Współpraca oparta na zaufaniu, jasnych i czytelnych zasadach oraz oczekiwanych efektach, jest zawsze korzystna. Dziś jako poseł, wcześniej jako minister głosiłem i głoszę nadal idee współpracy biznesu i samorządu. Bez tej współpracy nie będzie możliwy szybki rozwój naszego kraju. Polska powinna, tak samo jak większość krajów Europy i świata, wykorzystać PPP dla swojego rozwoju. – mówił Adam Szejnfeld.

Korzystając z pobytu w Tychach swoim z zwyczajem Adam Szejnfeld zwiedził przy tej okazji także jedno ze śląskich przedsiębiorstw – firmę SANDVIK. Firma zlokalizowana w Tyskiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej jest specjalistycznym przedsiębiorstwem budującym nowoczesne urządzenia, maszyny i kombajny wykorzystywane w przemyśle wydobywczym, w tym w górnictwie.

Rafał Kus
asystent posła Adama Szejnfelda

Komunikat
Biura Posła Adama Szejnfelda
29.10.2009r.

Brak możliwości dodania komentarza

Zaloguj się / Realizacja - Medianet (info@medianetinteractive.pl)