epp5_zps3f8w24ka

Arthur Schopenhauer “Wszystko, co doskonałe, dojrzewa powoli.”

Hannibal “Albo odnajdziemy drogę, albo ją zbudujemy.”

Ważna jest współpraca – Konwencja Wyborcza w Pile

Redaktor admin on 18 Październik, 2018 dostępny w Komunikaty, Komunikaty prasowe. Możesz śledzić odpowiedzi do tego wpisu poprzez RSS 2.0. Nie ma możliwości pozostawienia komentarza.

W tym roku minie niemal 30 lat od uzyskania, wolności, suwerenności, ale także od uruchomienia procesu tworzenia demokracji w naszym kraju. Rok później – 27 maja odbyły się wybory do samorządu pierwszych demokratycznych gmin. Wtedy 28 lat temu przemawiałem na wiecu i odnieśliśmy sukces. Dziś jestem przekonany, że w niedzielę będziemy mieli sukces. Różnica polega na tym, że wtedy tworzyliśmy podwaliny, budowaliśmy fundamenty demokracji. Teraz mury tego demokratycznego domu są naruszone. W najbliższą niedzielę będziemy chcieli obronić demokrację i samorządność w Polsce – tymi słowami Adam Szejnfeld, poseł do PE, rozpoczął  Okręgową Konwencję Wyborczą Wielkopolski Północnej Koalicji Obywatelskiej. W wydarzeniu oprócz kandydatów do wszystkich szczebli samorządów, udział wzięli także przewodniczący PO Grzegorz Schetyna, przewodnicząca Nowoczesnej Katarzyna Lubnauer oraz przewodniczący PO w Wielkopolsce Rafał Grupiński. Konwencja odbyła się 16 października br. w Pile.

Nie pozwolimy, żeby polityka, którą dzisiaj widzimy na najwyższych szczeblach władzy, dotarła do samorządów. Nie dostaniecie samorządów, wygramy te wybory, a za rok wygramy wybory parlamentarne – powiedział Grzegorz Schetyna Konwencji. Przewodniczący PO zaznaczył także, że iła to młode miasto, “przyszłościowe”, w którym bardzo ważne są inwestycje w uczelnie, ale także nowe miejsca pracy. Zaznaczył jednocześnie, że jak w wielu miastach i gminach w Polsce, także w Pile jest wiele do zrobienia. Jednak życzył samorządowcom pracy, obecności, zaangażowania opartych na prawdzie, na dobrych relacjach, które tutaj w Pile udało się zbudować. To jest niesłychanie ważne dla polskiej polityki dzisiaj, kiedy tego zaufania jest coraz mniej. Piła bardzo się zmieniła. Widzę te zmiany, widzę, jak to wszystko dobrze postępuje. Ale wiem, że jeszcze bardzo dużo jest do zrobienia” – podkreślił.

Katarzyna Lubnauer, przewodnicząca Nowoczesnej podkreśliła, że przykład Piły i powiatu pilskiego pokazuje jak wiele można stracić bądź zyskać, jeżeli pomiędzy samorządami nie ma współpracy – Najbliższe 5 lat to jest praktycznie ostatni taki czas, w którym mamy tak duże środki europejskie. W związku z tym, jeśli nie będzie dobrej współpracy między samorządem miejskim, powiatowym, sejmikowym, to nie będziemy w stanie w pełni wykorzystać tych środków europejskich. Dlatego też tak ważne jest, żebyśmy wszyscy mobilizowali wszystkich naszych znajomych, mobilizowali samych siebie, nasze rodziny i 21 października poszli nie tylko zagłosować na najlepszych kandydatów na prezydentów, radnych gminy i powiatu, ale również żeby zachęcić wszystkich do oddania tego głosu na kandydatów do sejmików wojewódzkich.

Ze względu na ograniczony czas samorząd gminny prezentowali prezydent Piły Piotr Głowski oraz burmistrz Chodzieży Jacek Gursz. Prezydent Głowski zaprezentował certyfikat – szklaną kulę, jaką pilski samorząd otrzymał od Rady Europy. Tydzień temu Rada Europy wyróżniła dziewięć samorządów w Polsce za jakość zarządzania. Otrzymały one certyfikat w postaci szklanej kuli, jeden z nich przypadł Pile. To olbrzymi powód do dumy, to pokazuje w jakiś sposób można, a nawet trzeba rządzić – podkreślił Piotr Głowski. Jak zaznaczył Jacek Gursz – jest on obecnie jedynym burmistrzem w Wielkopolsce, który już czwarty raz startuje pod szyldem komitetu Platformy. Robi to z przekonania, bo wie, że zarówno PO, jak i Koalicja Obywatelska to dobry wybór i szansa dla Polski.

Na koniec konwencji przedstawiono kandydatów KO do Sejmiku Województwa Wielkopolskiego.

Całość konwencji można zobaczyć pod poniższym linkiem:

https://www.facebook.com/WielkopolskaPO/videos/176563743253443/

#KoalicjaObywatelska #WszystkoWTwoichRękach #PolskaMaPrzyszłość #Wielkopolska #Liderzy #PO #AdamSzejnfeld #Platforma Obywatelska #PółnocnaWielkopolska #Nowoczesna #Wybory #ZamachnaDemokrację #WielkopolskaPO #WoneWybory #Demokracja #Samorząd #KoalicjaObywatelska #EPP #EPL #ParlamentEuropejski #PE #Piła #Chodzież

Marta Łasak

Asystentka Posła do Parlamentu Europejskiego Adama Szejnfelda

www.szejnfeld.pl

www.kobiecastronazycia.pl

www.facebook.com/PoselSzejnfeld

www.twitter.com/szejnfeld

www.instagram.com/szejnfeld

Brak możliwości dodania komentarza

Zaloguj się / Realizacja - Medianet (info@medianetinteractive.pl)