Arthur Schopenhauer “Wszystko, co doskonałe, dojrzewa powoli.”

Hannibal “Albo odnajdziemy drogę, albo ją zbudujemy.”

Wielkopolanin w Opolu. Wizyta senatora Szejnfelda.

Redaktor admin on 15 Czerwiec, 2021 dostępny w Komunikaty, Komunikaty prasowe. Możesz śledzić odpowiedzi do tego wpisu poprzez RSS 2.0. Nie ma możliwości pozostawienia komentarza.

Senator Adam Szejnfeld oraz europoseł Jarosław Duda na zaproszenie pani senator Danuty Jazłowieckiej i posła Tomasza Kostusia złożyli wizytę w Opolu. W programie znalazły się m.in. spotkania z członkami Izby Rzemieślniczej, Izby Gospodarczej oraz z przedstawicielami samorządu terytorialnego, a także konferencja prasowa i wywiady dla Radia Opole oraz Radia DOXA. Nie zabrakło też czasu na spotkanie z przedstawicielami opolskiej Platformy Obywatelskiej. Głównymi tematami rozmów były sprawy związane z finansami, w tym dotyczące  funduszy UE, ekonomią, gospodarką, rozwojem przedsiębiorczości, czy sytuacją na rynku pracy, co nie może dziwić, bowiem senator Adam Szejnfeld, były wiceminister gospodarki obecnie jest wiceprzewodniczącym senackiej Komisji Gospodarki Narodowej i Innowacyjności oraz przewodniczącym Senackiego Zespołu ds. Małych i Średnich Przedsiębiorstw, a europoseł Jarosław Duda był wiceprezesem PFRON, a potem przez osiem lat wiceministrem zajmującym się w polskim rządzie rynkiem pracy i polityką społeczną.

Parlamentarzyści Koalicji Obywatelskiej spotkali się z opolskimi samorządowcami i przedsiębiorcami, aby rozmawiać o problemach samorządów oraz pracodawców i pracobiorców w dobie pandemii i po niej.

Najważniejsze jest w tej chwili to, jak mamy gospodarkę rozwijać dzisiaj i jutro, gdy minie pandemia – mówił senator Adam Szejnfeld na konferencji. – Chodzi o to by Polska nie tylko obecnie, ale i w przyszłości dobrze służyła swoim obywatelom – w tym przedsiębiorcom – dodał senator z Wielkopolski. Podstawowe zadania to jego zdaniem spokojny powrót do normalności, której zasadniczym elementem musi być faktyczna i prawna stabilizacja prowadzenia działalności gospodarczej, odbudowa rynku pracy i wspomożenie tych przedsiębiorców, którzy najbardziej ucierpieli w wyniku lockdownu.

Najważniejszym postulatem przedsiębiorców jest wprowadzenie rekompensat za zakaz prowadzenia działalności gospodarczej w czasie lockdown. Przygotowałem taką ustawę w imieniu Koalicji Obywatelskiej i Senat ją uchwalił, ale Sejm nie podjąć procedury nad nią. Łączenie uchwaliliśmy w Senacie trzy własne ustawy progospodarcze oraz złożyliśmy setki poprawek do rządowych ustaw, ale większość sejmowa wszystkie w zasadzie poprawki odrzuca, a naszych ustaw nie rozpatruje. To skandaliczna sytuacja – mówił senator Ziemi Pilskiej.

- Przyjechałem po to, żeby podzielić się tym, co Unia Europejska ma do zaoferowania. Jak zadbać o interesy oraz usługi, które w dobie pandemii bardzo ucierpiały. Musimy wspólnie zadbać o to, by środki były dystrybuowane na poziomie lokalnym. Będę siedział dziś z gospodarzami, przedsiębiorcami i wejdziemy w dialog - mówił Jarosław Duda, poseł do Parlamentu Europejskiego.

Takie spotkania z parlamentarzystami to w zasadzie konieczność, gdyż to co rząd proponuje nie spełnia oczekiwań przedsiębiorców, którzy przede wszystkim chcą być wysłuchani. Uznaliśmy, że najlepszym partnerem do rozmów będzie senator Adam Szejnfeld, który od początku pandemii przygotowywał doskonałe rozwiązania dal przedsiębiorców i ich pracowników – mówiła Jazłowiecka.

Adam Szejnfeld i Jarosław Duda wzięli udział także w konferencji prasowej udzielili też wywiadów opolskim rozgłośniom radiowym, gdzie rozmawiali o spotkaniu z opolskimi przedsiębiorcami i skomentowali bieżące wydarzenia polityczne, jak niedzielne wybory przedterminowe na prezydenta Rzeszowa, które wygrał kandydat opozycji, a także pogłoski o powrocie do polskiej polityki premiera Donalda Tuska.

Celem wizyty na Opolszczyźnie były głównie spotkania i konsultacje z przedsiębiorcami oraz z przedstawicielami samorządu terytorialnego. Nie mogło jednak zabraknąć czasu na spotkanie także z członkami regionalnej PO RP w Biurze Zarządu Regionu w Opolu.

Anna Karmowska

Dyrektor Biura Senatorskiego

Biuro Senatorskie Adama Szejnfelda w Pile

64-920 Piła, ul. Plac Konstytucji 3 Maja 7/4

e-mail: szejnfeld.biuro@gmail.com

tel. +48 602 738 542

REGON 385025697

Portale i media społecznościowe:

www.szejnfeld.pl

www.kobiecastronazycia.pl

www.facebook.com/PoselSzejnfeld/

www.twitter.com/szejnfeld

Brak możliwości dodania komentarza

Zaloguj się / Realizacja - Medianet (info@medianetinteractive.pl)