epp5_zps3f8w24ka

Arthur Schopenhauer “Wszystko, co doskonałe, dojrzewa powoli.”

Hannibal “Albo odnajdziemy drogę, albo ją zbudujemy.”

Wielkopolskie spotkanie Szejnfelda w… Brukseli

Redaktor admin on 28 Listopad, 2017 dostępny w Komunikaty, Komunikaty prasowe. Możesz śledzić odpowiedzi do tego wpisu poprzez RSS 2.0. Nie ma możliwości pozostawienia komentarza.

Poseł Adam Szejnfeld spotkał się w Parlamencie Europejskim w Brukseli z uczestnikami wizyty studyjnej zorganizowanej przez Stowarzyszenie Współpracy z Zagranicą Euroopal z Opalenicy. – Jeśli miałbym powiedzieć, jakie jest najważniejsze osiągnięcie procesu integracji europejskiej, to wskazałbym na pokój. Jeszcze kilka dekad temu całkowicie niewyobrażalny, dzisiaj w Europie jest uważany za rzecz całkowicie oczywistą. Tymczasem o dobre relacje na Starym Kontynencie trzeba nieustannie zabiegać i Wasza działalność to doskonały przykład budowania wzajemnego zrozumienia w Unii Europejskiej – podkreślił eurodeputowany w trakcie spotkania.

Spotkanie w Parlamencie Europejskim było jednym z punktów programu wizyty w Brukseli realizowanej w ramach projektu dofinansowanego ze środków programu Leader przez Lokalną Grupę Działania KOLD pt.: „Młodzi ludzie w Europie i lokalnie – społeczeństwo, polityka, gospodarka”. Uczestnikami projektu są przede wszystkim ludzie młodzi (do 25 lat), a także przedstawiciele lokalnych przedsiębiorców oraz władz gminy Opalenica.

- Bardzo często spotykam się z opinią, że Unia Europejska, czy tak zwana „Bruksela”, zajmuje się sprawami mało istotnymi z punktu widzenia przeciętnego obywatela. To nieprawda. Dobrym przykładem jest choćby zniesienie opłat za połączenia w ramach roamingu. Też zajmujemy się zniesieniem geoblokingu. Na tym jednak nie koniec. To, że na naszych sklepowych półkach znajdujemy produkty z niemal całego świata, na dodatek w przystępnych cenach, to zasługa zawieranych przez Unię Europejską porozumień handlowych z innymi państwami i regionami świata- dodał eurodeputowany, który w trakcie spotkania opowiedział o swojej dotychczasowej pracy w Parlamencie Europejskim. Mówił jednak także czym jest Unia Europejska, jakie z członkostwa ma korzyści Polska i co może nas czekać w przyszłości.

Na zakończenie spotkania, w którym udział wziął również poseł Andrzej Grzyb, poseł Szejnfeld podziękował przedstawicielom stowarzyszenia za organizację przyjazdu młodzieży do Brukseli oraz gorąco zachęcił do kontynuowania w przyszłości działalności na rzecz współpracy w ramach Zjednoczonej Europy.

Mateusz Grzelczyk

Asystent Posła do Parlamentu Europejskiego Adama Szejnfelda

Bruksela – Strasburg

#Wielkopolska #Opalenica #Euroopal #Bruksela #ParlamentEuropejski #UE #UniaEuropejska #IntegracjaEuropejska #AdamSzejnfeld #EPP #EPL #PO #PlatformaObywatelska

www.szejnfeld.pl

www.kobiecastronazycia.pl

www.facebook.com/PoselSzejnfeld

www.twitter.com/szejnfeld

www.instagram.com/szejnfeld

Brak możliwości dodania komentarza

Zaloguj się / Realizacja - Medianet (info@medianetinteractive.pl)